Treverkland, piękno surowego drewna w dwóch nowych formatach z możliwością układania łączonego

czas trwania czytania minuty

Kiedy format i sposób ułożenia płytek mają istotne znaczenie dla uzyskania idealnej posadzki z gresu o efekcie drewna?

Ponieważ zgodnie z aktualnie obowiązującym trendem drewniane podłogi powinny mieć surowe powierzchnie o wyraźnej teksturze, również najnowsze kolekcje gresu oferują efekt rustykalnego, naturalnego drewna.

Taka właśnie jest kolekcja Treverkland, nowość Marazzi dla tych, którzy poszukują posadzki z gresu porcelanowego o efekcie drewna, charakteryzującej się najwyższą jakością i naturalną estetyką wykonania. Kolekcja, inspirowana deskami z surowego dębu, odtwarza jego sęki i żyłkowania w pięciu wersjach kolorystycznych, na dwóch rodzajach powierzchni – naturalnej i matowej – i w dwóch różnych, możliwych do łączenia formatach.

Wybór sposobu układania jest, wraz z wyborem wykończenia, jednym z elementów, na jakie trzeba zwrócić uwagę przy wyborze posadzki z drewna lub z gresu o efekcie drewna.

Najczęściej stosowaną metodą układania listew jest tak zwany „wzór okrętowy” (zwany też „wzorem angielskim”): listwy są ułożone równolegle i przesunięte względem siebie w nieregularny sposób, aby stworzyć wrażenie dynamizmu i naturalności. W tym przypadku zastosowanie listew o różnych rozmiarach sprawia, że efekt jest jeszcze bardziej dynamiczny i atrakcyjny estetycznie, ponieważ zakłócenie regularności „ożywia” linie podłogi.

Innym rozwiązaniem w zakresie układania gresu porcelanowego o efekcie drewna jest tak zwany „wzór równoległy”: listwy, ułożone równolegle i nie przesunięte względem siebie, tworzą regularną siatkę, co pozwala uzyskać bardziej nowoczesny, geometryczny rezultat. Naprzemienne ułożenie dwóch różnych formatów nadaje temu wzorowi większą dynamiczność, bez uszczerbku dla jego współczesnego, linearnego charakteru.

Właśnie po to, by umożliwić takie sposoby układania płytek, kolekcja Treverkland została opracowana w dwóch formatach: 10×100 i 13×100 cm, których połączenie pozwala uzyskać naturalny efekt starego drewna.

Zanim wybierzesz idealny dla Ciebie gres o efekcie drewna, daj się zainspirować naszą galerią zdjęć.