Tylko to, co niezbędne i troska o szczegóły: oto koncepcje restylingu Hotelu Miramonti w Forte dei Marmi

czas trwania czytania minuty

We współczesnych i eleganckich wnętrzach Hotelu Miramonti, o którego restyling zadbał Michele Vitaloni z pracowni Charmitaliastudio, materiały stanowiły motyw przewodni w decyzjach projektowych, w szczególności, jeśli chodzi o zastosowanie kolekcji Grande Marble Look.

W prestiżowej i spokojnej dzielnicy Roma Imperiale, w miejscowości Forte dei Marmi, będącej perełką riwiery Versilia, architekt Michele Vitaloni z pracowni Charmitaliastudio, zadbał o dyrekcję artystyczną i o cały projekt restylingu Hotelu Miramonti.

Do dużych pomieszczeń, w których króluje styl współczesny z wystrojem wnętrz o minimalistycznych liniach i naturalnych odcieniach, goście przyjmowani są już w pokaźnym i niezwykle jasnym wejściu do hotelu. Pokoje różnego typu, różniące się jeden od drugiego, rozmieszczone na parterze, pierwszym piętrze oraz drugim piętrze zwanym wieżą, mają jeden wspólny mianownik: troska o zastosowane materiały, między innymi ceramikę, marmury i drewno, które sprawiają, że pomieszczenia te mają oryginalny i przytulny charakter. „Naszym zadaniem było danie klientowi nie tego, czego oczekiwał, ale tego, o czym nawet nie marzył”, opowiada Michele Vitaloni z Charmitaliastudio.

W projekcie postawiono na wielkie włoskie marki o doskonałej reputacji, między innymi Marazzi. Wybrano jej nową kolekcję, Grande Marble Look, która stanowi współczesną interpretację 25 naturalnych marmurów odtworzonych w dużym formacie 120 x 120 cm i 120 x 240 cm, w kolorach Frappuccino, Golden White i Capraia, o grubości 6 mm, z wykończeniem Lux, a którą zastosowano w pokojach i łazienkach, tworząc w nich niesamowite scenografie. W strefach nocnych nad łóżkami płytki z gresu porcelanowego ułożono w formie „autorskich obrazów” ściennych i wstawek okładzinowych, dodatkowo tworząc specyficzną „grę pionów” na wysokości szafek nocnych. W łazienkach wielkie płyty odgrywają główną rolę i tworzą przyjemne kontrasty barwowe dzięki odtworzeniu licznych żyłkowań i odcieni kolorów naturalnego marmuru w strefach pryszniców, sanitariatów, na blatach i dostosowanych do poszczególnych rodzajów wykończenia meblach pod umywalką. Doskonałe technologie Marazzi oraz wyjątkowe parametry lekkości, plastyczności i odporności, a także reprodukcja cyfrowa, dzięki której w kolekcji tej odtwarzany jest wygląd estetyczny marmuru, pozwoliły projektantowi na tworzenie różnych kompozycji i mozaik w połączeniu również z innymi materiałami.

Zdj: Matteo Andrei