Vero: nowy gres o efekcie drewna

czas trwania czytania minuty

Innowacje i ciągłe badania wprowadzają parkiet ceramiczny z gresu porcelanowego na nowe, niezwykle realistyczne, ekspresyjne wysokości

Wyzwanie dla uważnego oka i sceptycznego umysłu. Trudno rozróżnić, czy kolory, sęki i żyłkowania są dziełem Matki Natury, czy technologii – awangardowa technologia, która ciągle się rozwija, doskonaląc za każdym razem zdolność imitacji oryginalnego materiału.

W tym właśnie tkwi sekret niegasnącej popularności trendu „wood look”, czyli gresu porcelanowego o efekcie drewna, który wzbogacony jest o linię parkietu ceramicznego Marazzi – produktu przemysłowego o bardzo wysokich parametrach technicznych w zakresie trwałości i wytrzymałości, o klasycznej estetyce organicznych i ciepłych materiałów.

Idealny nie tylko do przestrzeni o tradycyjnej stylistyce, ale także by tworzyć kreatywne dialogi ze współczesną architekturą.

Kolekcja Vero to wielkoformatowy gres porcelanowy, w formie desek o wymiarach 22,5×180 i 20×120 cm, proponowana w czterech odcieniach: Natural, Rovere, Castagno i Quercia.

Idealną imitację drewna osiąga się dzięki skanom o bardzo wysokiej rozdzielczości i zaawansowanym technologiom cyfrowym, które pozwalają uzyskać spójne przejścia kolorystyczne o niespotykanej dotąd plastyczności i intensywności. Zastosowanie nowej techniki „wpustów”, pomiędzy grafiką a strukturą, pozwala odtworzyć z wyjątkowym realizmem sęki, żyłkowania i wrażenia dotykowe. Błyszczące i matowe barwy, które dokładnie odwzorowują strukturę, podkreślają za pomocą świateł i cieni naturalne niedoskonałości i cechy charakterystyczne dębu.

Każdy format dostępny jest w różnych wzorach (28 dla 22,5×180 cm; 42 dla 20×120 cm; 8 dla grubości 2 cm), dzięki czemu po ułożeniu uzyskuje się zawsze naturalny, niepowtarzalny wzór. Trzy opcje wykończenia powierzchni – naturalna, Grip i Outdoor 20 mm – oddają wszechstronne możliwości zastosowania Vero w przestrzeniach mieszkalnych, kontraktowych i zewnętrznych (w specjalnych formatach 40×120 i 60×60 cm o grubości 2 cm, również z możliwością układania na sucho).

Vero wyraża współczesny koncept autentyczności – tej technologicznej. I zrównoważonej środowiskowo.