Project Portfolio

Gres Marazzi o efekcie kamienia na prywatnym basenie nad Jeziorem Maggiore

czas trwania czytania: 3 minuty

Mystone zdobi basen willi w Baveno - 1

Naturalne odcienie kolekcji Mystone Pietra di Vals nadają tej małej, prywatnej oazie relaksu przytulność i funkcjonalność.

Aby obejrzeć ten nowy projekt, przenosimy się do Piemontu, w okolice Jeziora Maggiore. Prace miały na celu zmianę charakteru działki, pierwotnie przeznaczonej na parking, poprzez wybudowanie małego prywatnego basenu,do użytkowania jako strefa relaksu dla rodziny.

Wten sposób przestrzeń zewnętrzna stała się przytulna i wyrafinowana, a jednocześniefunkcjonalna dzięki jej podziałowi na teren zielony i teren w pobliżu lustra wody, wyłożony posadzką i wyposażony w małe sofy i leżaki, co pozwala użytkownikom w pełni cieszyć się tą małą oazą relaksu.

Z punktu widzenia estetyki, w projekcie wykorzystano proste linie i czyste formy, które umożliwiają optymalizację przestrzeni. Zgodnie z tym samym założeniem, obok basenu przygotowano pomieszczenie piwniczne, w którym jest umieszczona instalacja basenowa i które służy również do przechowywania całego sprzętu i wyposażenia basenowego w okresie zimowym.

Jeśli chodzi o materiały, zarówno na posadzkę, jak i na krawędzie basenu oraz jako okładzinę stalowej szafki kontenerowej, wykorzystano gres porcelanowy o efekcie kamienia. To element, który podkreśla dążenie projektantów do poszukiwania ciągłości i czystości kształtów oraz materiałów.

W tym konkretnym przypadku wybrano kolekcję gresu porcelanowego Marazzi Mystone Pietra di Vals w kolorze greige, inspirowanego najrzadszymi kwarcytami, który nadaje powierzchniom zewnętrznym mocno strukturalny charakter, współgrający z otoczeniem.

Duży format 40x120 cmo grubości 2 cm – podkreśla ułożenie posadzki z przesunięciem w kierunku prostopadłym do boku basenu, co tworzy przyjemne wrażenie „ruchu” geometrycznego.

Przy tworzeniu tej strefy relaksu – charakteryzującej się mieszanką naturalnych odcieni, kształtów i materiałów – gres porcelanowy Mystone Pietra di Vals odegrał kluczową rolę dzięki swoim wysokim parametrom technicznym i doskonałemu efektowi estetycznemu.

zapoznaj się z kolekcjami