Project Portfolio

Gres Marazzi o efekcie kamienia na prywatnym basenie nad Jeziorem Maggiore

czas trwania czytania: 3 minuty

Mystone zdobi basen willi w Baveno - 1

Naturalne odcienie kolekcji Mystone Pietra di Vals nadają tej małej, prywatnej oazie relaksu przytulność i funkcjonalność.

Aby obejrzeć ten nowy projekt, przenosimy się do Piemontu, w okolice Jeziora Maggiore. Prace miały na celu zmianę charakteru działki, pierwotnie przeznaczonej na parking, poprzez wybudowanie małego prywatnego basenu, do użytkowania jako strefa relaksu dla rodziny.

W ten sposób przestrzeń zewnętrzna stała się przytulna i wyrafinowana, a jednocześnie funkcjonalna dzięki jej podziałowi na teren zielony i teren w pobliżu lustra wody, wyłożony posadzką i wyposażony w małe sofy i leżaki, co pozwala użytkownikom w pełni cieszyć się tą małą oazą relaksu.

Z punktu widzenia estetyki, w projekcie wykorzystano proste linie i czyste formy, które umożliwiają optymalizację przestrzeni. Zgodnie z tym samym założeniem, obok basenu przygotowano pomieszczenie piwniczne, w którym jest umieszczona instalacja basenowa i które służy również do przechowywania całego sprzętu i wyposażenia basenowego w okresie zimowym.

Jeśli chodzi o materiały, zarówno na posadzkę, jak i na krawędzie basenu oraz jako okładzinę stalowej szafki kontenerowej, wykorzystano gres porcelanowy o efekcie kamienia. To element, który podkreśla dążenie projektantów do poszukiwania ciągłości i czystości kształtów oraz materiałów.

W tym konkretnym przypadku wybrano kolekcję gresu porcelanowego Marazzi Mystone Pietra di Vals w kolorze greige, inspirowanego najrzadszymi kwarcytami, który nadaje powierzchniom zewnętrznym mocno strukturalny charakter, współgrający z otoczeniem.

Duży format 40x120 cm o grubości 2 cm – podkreśla ułożenie posadzki z przesunięciem w kierunku prostopadłym do boku basenu, co tworzy przyjemne wrażenie „ruchu” geometrycznego.

Przy tworzeniu tej strefy relaksu – charakteryzującej się mieszanką naturalnych odcieni, kształtów i materiałów – gres porcelanowy Mystone Pietra di Vals odegrał kluczową rolę dzięki swoim wysokim parametrom technicznym i doskonałemu efektowi estetycznemu.

zapoznaj się z kolekcjami