The Wellness Room – Pure Nordic

czas trwania czytania minuty

Oszczędna, jasna i nawiązująca do natury koncepcja łazienki: proste, stylizowane linie, ukierunkowane na czystą funkcjonalność.

Głównym celem wnętrz nordyckich jest wykorzystanie naturalnego światła, będącego cennym zasobem. Projekty przestrzeni wyróżniają się więc dużymi oknami, które mają wpuszczać do wnętrza jak najwięcej tego światła.

Pierwsza wersja łazienki charakteryzuje się prostymi kształtami połączonymi z naturalną kolorystyką: postawiono na wielkoformatową okładzinę z delikatnym efektem kamienia, – Magnifica Limestone Sand – wzbogaconą strukturą Mikado oraz mozaiką z metalowymi wstawkami, w zestawieniu z gresem Vero na posadzce, w tym przypadku ułożonym w jodełkę. Drugie rozwiązanie opiera się natomiast na połączeniu matowych i strukturalnych wykończeń, takich jak te z kolekcji Mystone Moon, w odcieniach szarości i bieli, zestawionych kontrastowo z błyszczącymi białymi płytkami Crogiolo Lume, aby uzyskać całościowy efekt linearności i jednorodności, z dużymi przestrzeniami i ogólną równowagą form. Na posadzce weneckie lastryko z wyszukanej kolekcji Ghiara.