The Wellness Room – Small Solutions

czas trwania czytania minuty

Przez wiele lat łazienka stanowiła przestrzeń domową przeznaczoną do użytkowania głównie przez domowników, w związku z czym jej wygoda i funkcjonalność były głównymi wytycznymi projektowymi.

W rzeczy samej łazienkę długo postrzegano jako pomieszczenie niezwiązane z resztą domu i nie poświęcano jej takiej uwagi jak pozostałym przestrzeniom. Dziś trend ten uległ odwróceniu i nawet w najmniejszych wnętrzach widać dążenie do podkreślania znaczenia stylu wystroju i nadawania charakteru przestrzeni, także przy wykorzystaniu okładzin.

Wyzwanie polegało na tym, aby kilkumetrowa łazienka stała się przyjemna, praktyczna i niebanalna dzięki wykorzystaniu ciekawych połączeń – w pierwszej propozycji był to dekor Digit Arky z kolekcji Alchimia zestawiony z gresem Vero o efekcie drewna z wykończeniem Rovere (dąb), a w drugiej Tappeto 6 z kolekcji D_Segni Blend w duecie z weneckim lastryko Ghiara Calcina Polvere: takie rozwiązania sprawiają, że nawet najzwyklejsze przestrzenie stają się oryginalne i nietuzinkowe.