The Wellness Room – The Spa

czas trwania czytania minuty

Wizja łazienki pod znakiem relaksu, medytacji i powrotu do natury; jako miejsca oderwania się od codzienności, ucieczki od hałasu i stresu.

Projekt opiera się na kilku kluczowych elementach: rygorze estetycznym, oszczędnych formach i paru przyjemnych detalach, które przekształcają łazienkę w miejsce kultu ciała, gdzie łączą się ze sobą czystość, relaks, odpoczynek i medytacja.

Struktury architektoniczne wchodzą z dialog z otoczeniem, poszukuje się relacji między przestrzeniami za pomocą naturalnego światła, pomieszczenia są otwarte, a ściany stają się dużymi oknami, aby umożliwić zachowanie ciągłości między przestrzenią wewnętrzną i zewnętrzną.

Pierwsze rozwiązanie estetyczne przeznaczone do pomieszczeń Spa jest chłodniejsze i bardziej „kamieniste”, wykorzystano w nim gres o efekcie kamienia Mystone Ardesia we wszystkich trzech wersjach: Antracite, Cenere i Bianco; na posadzce płytki wymieszano, układając je w jodełkę z listew o wymiarach 20×90 cm i zestawiając z mozaiką Gesso/Carbone 10×10 cm z kolekcji Crogiolo Zellige, z której wykonano okładzinę kabin prysznicowych. Druga wersja jest cieplejsza i jaśniejsza dzięki zastosowaniu gresu technicznego Terratech w kolorach Salvia i Polvere: wykorzystano go do wykonania zarówno posadzki, jak i okładziny strefy pryszniców i umywalek, gdzie ułożono modułowo mozaikę w tych samych kolorach.