Project Portfolio

Renowacja we współczesnym stylu z wykorzystaniem kolekcji Treverk, Clays i Oficina 7

czas trwania czytania: 3 minuty

Współczesny styl dzięki kolekcjom Treverk, Clays, Oficina7 - 1

Płytki o efekcie cementu i gres przypominający drewno w pięknym apartamencie z poddaszem

Zarówno podczas renowacji, jak i podczas urządzania nowych wnętrz, wybór wykończeń jest jednym z najbardziej delikatnych etapów, i może mieć duży wpływ na sukces lub porażkę projektu, zarówno z estetycznego, jak i z funkcjonalnego punktu widzenia.

Ten apartament w Condove, w prowincji Turyn, został niedawno poddany renowacji przez Mauro Chiampo, który postawił na współczesny, minimalistyczny styl, starannie dobierając materiały do wykończenia posadzek i ścian.

Wnętrze podzielone jest na dwa poziomy, dolny i górny na poddaszu, z których oba są urządzone w nowoczesnym, linearnym stylu, jednak w dwóch różnych opcjach wykończenia.

Na dolny poziom projektant wybrał gres o efekcie cementu, nadając mu bardziej industrialny styl, natomiast na poddaszu wykorzystał gres o efekcie drewna, harmonijnie współgrający z drewnianymi belkami sufitowymi.

Na dolnym poziomie ułożono gres z linii Clays Marazzi, którą tworzą płytki o efekcie cementu lub terakoty w pięciu różnych kolorach.

W tym przypadku posadzka imituje cement, z wykończeniem w kolorze szarym „lawa”, w formacie 60x60 cm. To bardzo praktyczny wybór, odpowiedni również w przypadku renowacji z nowym ogrzewaniem podłogowym: także tutaj płytki Clays ułożono na posadzce z ogrzewaniem podłogowym.

Poddasze zostało natomiast zaaranżowane w inny sposób. Na tym poziomie klimat wnętrz, choć wciąż współczesny, jest jednak bardziej rustykalny i ciepły: wybrano gres, który wizualnie nawiązuje do drewnianego stropu.

Gres o efekcie drewna Treverk okazał się doskonałym rozwiązaniem, łączącym estetykę i praktyczność, zamykającym całe piękno drewna w materiale, który jest zarówno wytrzymały, jak i łatwy w konserwacji. Ponadto format 120x34 cm przypomina duże deski starych parkietów i nadaje ładny, rustykalny charakter całemu wnętrzu.

Poza gresem Treverk na tym piętrze znajdujemy również okładzinę Oficina 7 w dużym formacie 32,5x97 z dekorem, która ozdabia ściankę prysznicową.

Zapraszamy na wirtualne zwiedzanie apartamentu w galerii zdjęć.

zapoznaj się z kolekcjami