Wyszukane warianty The Top

czas trwania czytania minuty

Płyty, które stroją pomieszczenia niczym doskonale skrojony garnitur. Marazzi The Top to bogata kolekcja płytek o pełnych kolorach, efektach marmuru, betonu, kamienia, a nawet metali. Teraz jest ona jeszcze bogatsza, bowiem dołączyły do niej nowe cztery warianty o efekcie onyksu oraz sześć wariantów marmurowych, z których dwa można układać w formie „bookmatch”. Wszystkie przywołują szlachetny charakter materiałów, do których nawiązują, wnosząc do wielu różnych przestrzeni cząstkę natury.

Duże płyty z gresu porcelanowego do układania z zachowaniem ciągłości lub w sposób kontrastujący. Marazzi The Top to narzędzie, które projektanci chętnie wykorzystują jako blaty kuchenne, ścianki przeciwbryzgowe, blaty stołów, okładziny pionowe lub powierzchnie mebli, są to bowiem pełniące różne funkcje zaawansowane materiały technologiczne pozwalające na różne formy personalizacji. Bogata oferta The Top, w której znajdują się powierzchnie o efekcie marmuru, betonu, metalu oraz kolory pełne, pozwala na twórcze łączenie materiałów pomiędzy różnymi przestrzeniami i elementami architektonicznymi, na przykład między salonem i kuchnią, między innymi dzięki właściwościom antybakteryjnym, które zwiększają czystość powierzchni w kontakcie z żywnością.

Katalog Marazzi The Top jest teraz jeszcze bardziej kompletny za sprawą czterech nowych wariantów o efekcie onyksu (w kolorach Avorio, Beige, Giada i Nero) oraz sześciu efektów marmuru (Crema Marfil, Giallo Siena, Superwhite, Fior di Pesco Carnico, Tafu i Calacatta Black), z których dwa (Giallo Siena i Calacatta Black) można układać w stylu bookmatch.

Nowe warianty są efektem ścisłych dążeń Marazzi do odtwarzania efektów oraz barw typowych dla materiału oryginalnego. Produkty firmy są jednak bardziej przyjazne środowisku aniżeli ich naturalne odpowiedniki, są bowiem wykonywane w zakładach o cyklu zamkniętym. Jednym z przykładów takiego rozwiązania jest wariant Crema Marfil, który swym ciepłym tłem w kolorze beżowym nawiązuje do złocistych i delikatnych niuansów typowych dla skał metamorficznych. Z kolei na Giallo Siena wiernie odtworzono typowe ciemnożółte tło, które urozmaicono żyłkowaniem w kolorach od białego po intensywny ochrowy, a Fior di Pesco Carnico, dzięki delikatnym odcieniom, od bieli po kolor zielonkawy, oraz żyłkowaniu w kolorach kości słoniowej, szarym i różowawym, stanowi zaawansowaną technologicznie wersję włoskiego marmuru od zawsze stosowanego chętnie we wnętrzach architektów i projektantów wnętrz. Precyzyjne badania nad żyłkowaniem i zmianami powierzchniowymi przyczyniły się nie tylko do zapewnienia doskonałych parametrów fizycznych i mechanicznych tego produktu, lecz także są gwarancją wysokiej jakości kolekcji The Top.

Warianty Crema Marfil, Fior di Pesco Carnico, Tafu i Calacatta Black, w wersji 12-milimetrowej, idealnej do wykonywania blatów kuchennych, wykonywane są z zastosowaniem Puro Marazzi Antibacterial, wdrożonej do procesu produkcyjnego technologii, która przewiduje zabezpieczanie powierzchni poprzez usuwanie z nich do 99,9% bakterii oraz innych szkodliwych mikroorganizmów. To idealne rozwiązanie gwarantujące higieniczność pomieszczeń o dużej wilgotności, stosowane jako powłoka blatów kuchennych, blatów pod umywalkami i stołów mających kontakt z żywnością.