Zupełnie nowe doświadczenia związane z przyjaznym środowisku hotelarstwem w regionie Apulia

czas trwania czytania minuty

Zrównoważony rozwój i troska o detale to jedne z głównych cech projektu Salina Hotel, nowej koncepcji gościnności w hotelarstwie, w ramach której innowacja i tradycja synergicznie się ze sobą łączą

W Taranto, zaledwie kilka kilometrów od centrum i od najbardziej popularnych plaż Salento, mieści się Salina Hotel, jeden z najważniejszych w okolicy obiektów hotelowych, zaprojektowany przez architekta Nico D’Ippolito, a powstały z myślą o nowej koncepcji gościnności bazującej na zrównoważonym rozwoju i trosce o detale.

Otoczony typowo śródziemnomorskim klimatem, roślinnością, smakami i zapachami Apulii Salina Hotel dysponuje ekskluzywnym ogrodem dachowym z basenem kaskadowym i zapierającym dech w piersiach widokiem na morze oraz pobliski krajobraz. Hotel ten obejmuje 85 luksusowych pokoi różnego typu – Superior, Deluxe i Suite – które elegancko urządzono i wyposażono w najnowocześniejsze elementy komfortu, oraz harmonijnie wkomponowaną innowacyjną automatykę.

Wnętrza charakteryzują się wyrafinowanym doborem materiałów oraz kolorów, przeważnie w odcieniach szarości i delikatnego beżu, a także liniowymi i minimalistycznymi rozwiązaniami projektowymi, które pod względem treści nawiązują do ducha klasyki, ale pod względem formy mają współczesny charakter. Projektant wybrał na podłogi i okładziny wewnętrzne oraz zewnętrzne gres porcelanowy z wielu różnych kolekcji Marazzi.

Na fasadzie hotelu uwagę przyciągają zwłaszcza płyty wielkoformatowe o niewielkiej grubości Grande Concrete Look, a Grand Carpet – cienkie płyty w rozmiarze extra-large (120 x 240 cm), zaprojektowane przez pracownię Antonio Citterio Patricia Viel i nawiązujące do starożytnych perskich dywanów, które tworzą jeden, powtarzający się w nieskończoność wielki rysunek – ozdabiają hall, recepcję i hotelową restaurację.

Inne kolekcje z gresu porcelanowego o efekcie kamienia, cementu i metalu pokrywają obszerne przestrzenie wewnętrzne: Powder i Blend – podłogi oraz ściany pokoi i korytarzy, Mystone Basalto, gres odtwarzający kamień lawowy – podłogi zewnętrzne i tarasy, Rocking – pomieszczenia strefy Spa, a Grande Metal Look z opalizującą powierzchnią – audytorium, foyer, jedną z restauracji oraz salę konferencyjną.

Z myślą o zachowaniu ciągłości z wnętrzem na zewnątrz zastosowano kolekcje o efekcie kamienia w różnych formatach, o różnych teksturach, rodzajach wykończenia i kolorach: kolekcję Mystone Ceppo di Gré, która nawiązuje do charakterystycznej powierzchni lastryko w jego naturalnym odcieniu, wybrano na podłogi strefy zadaszonej i ogrodu dachowego, Mystone Gris Fleury, z charakterystycznymi odcieniami i nieregularną ziarnistością, jako okładzinę ogrodu dachowego, pomieszczeń higienicznosanitarnych i podłogi w strefie basenu, z której rozpościera się sugestywny widok nie tylko na basen, lecz także na morze. Stonework Outdoor zastosowano natomiast na tarasach zewnętrznych.

Projekt zrealizowany we współpracy z Dioguardi s.r.l.
Zdjęcia: Francesco Vignali