Systemy kotwiące

Widoczny system mocowania AGV

Widoczny system mocowania AGV jest pierwszym systemem zaproponowanym przez Marazzi i do dziś pozostaje bardzo aktualny ze względu na jego prostotę, niski koszt i skuteczność. Okładzina zewnętrzna jest podparta widocznymi hakami ze stali nierdzewnej, które mogą być barwione w zależności od koloru wybranego wykończenia. Są one zamocowane do konstrukcji murowej za pomocą wsporników umieszczonych w ustalonych odstępach, uwzględniających wymiary modułów okładziny zewnętrznej. System AGV może być stosowany zarówno na powierzchniach płaskich i pionowych, jak i na powierzchniach nachylonych i krzywoliniowych (wielokątnych).

Ukryty system mocowania AGS jest wskazany, gdy szczególna estetyka okładziny wymaga minimalizacji ograniczeń technicznych. Płyta jest przytwierdzana do podkonstrukcji nośnej za pomocą klipsów, mocowanych do tylnej powierzchni płytki przy użyciu specjalnych kołków. Podkonstrukcja składa się z pionowych słupków zamocowanych do ściany za pomocą wsporników oraz z poziomych belek usztywniających nitowanych do słupków. Prostota systemu umożliwia wykonanie wszelkiego typu detali, w tym narożników i framug drzwi oraz okien.

Modul Panel to ukryty system mocowania, który umożliwia wstępny montaż płyt na panelu przy wykorzystaniu metalowych profili i kołków rozporowych, a następnie ich zamontowanie na konstrukcji pionowych słupków i poziomych belek usztywniających. Wstępny montaż modułów zapewnia skrócenie czasu instalacji i obniżenie kosztów komponentów. System Modul Panel jest szczególnie skuteczny przy montażu prostokątnych modułów ceramicznych układanych poziomo.

Filozofią Modul Panel inspirowany jest również ten system, w którym prostokątne płyty są wstępnie montowane w pionie, a następnie nakładane za pomocą kołków rozporowych i poziomych profili otwartych na podkonstrukcję identyczną jak w systemie AGS.

Wall System 6 umożliwia montaż na elewacjach wentylowanych płyt z gresu porcelanowego o wymiarach 160×320, 120×240 i 120×120 cm i o grubości 6 mm bez widocznych elementów mocujących. Ta innowacyjna technologia wykorzystuje wysokie właściwości techniczne klejów budowlanych najnowszej generacji, wspomaganych przez podpory mechaniczne. Wielkoformatowe płyty okładzinowe są mocowane za pomocą kleju konstrukcyjnego do podkonstrukcji z pionowymi słupkami.

Marazzi łączy w sobie lekkość płyty o grubości 6 mm z solidnością płyt o grubości 12 mm. Innowacyjna technologia, udoskonalona i dostosowana do potrzeb w nowej fabryce produkującej wyłącznie płyty z gresu porcelanowego, umożliwiająca tworzenie niezwykle wyrafinowanych powierzchni, które nie zmieniają się wraz z upływem czasu i są jeszcze bardziej odporne. Płyty o grubości 12 mm mocuje się do wentylowanej ściany za pomocą systemu podobnego do ukrytego systemu kotwienia AGS ze śrubą kotwiącą i systemem mocowania ze słupkami i podłużnicami. Płyta o grubości 12 mm jest wzmocniona aluminiowymi prętami profilowanymi za pomocą łączników mechanicznych w celu rozłożenia działających obciążeń na wiele obszarów.

Protect Wall 20 to innowacyjny i wysokoefektywny system ochrony cokołów nowych lub istniejących budynków, które poddawane są termomodernizacji z wykorzystaniem zespolonych systemów izolacji cieplnej. Podstawa budynków jest jedną z części najbardziej narażonych na uderzenia, działanie czynników atmosferycznych, podciąganie wilgoci i niszczenie. Okładzina z gresu porcelanowego o grubości 20 mm rozwiązuje wszystkie te problemy, eliminuje konieczność prac konserwacyjnych i nadaje budynkowi wyższą jakość dzięki dostępności pełnej gamy rozwiązań estetycznych. Mocowanie systemu cokołowego jest takie samo jak w przypadku ukrytego systemu mocowania AGS, niezawodnego i skutecznego, który podkreśla liczne zalety płyt ceramicznych, jeszcze bardziej wytrzymałych dzięki ich dużej grubości, i który jest idealny do wszystkich budynków o dowolnym przeznaczeniu użytkowym.

Nowy system kotwienia płyt ceramicznych
C.A.T. 1 Slim to mechaniczny system kotwienia nowej generacji ścian wentylowanych z wykorzystaniem wielkogabarytowych płyt ceramicznych typu slimline (o grubości do 6 mm). Ten regulowany system mechaniczny zapewnia lepszą wydajność, a także jest łatwiejszy w transporcie dzięki niewielkiej wadze. Sam system kotwienia pozostaje ukryty za pomocą podłużnych prętów, które instaluje się w rowkach typu „sliptail” wyfrezowanych pod kątem 45° w płytach i które są utrzymywane na miejscu za pomocą kleju. Płyty ceramiczne są przygotowywane przemysłowo (z siatką zabezpieczającą z włókna szklanego i wstępnie zamontowanymi profilami) i transportowane na miejsce gotowe do montażu na ramie nośnej przymocowanej do ściany. W razie potrzeby wymiana płyt jest szybka i łatwa.

Download