Badania i rozwój

Od samego początku swojej działalności firma Marazzi przeznacza duże środki na badania i rozwój, opracowując – samodzielnie lub we współpracy z głównymi dostawcami urządzeń i maszyn – technologię niezbędną do jej celów produkcyjnych i zdobywając zaawansowane know-how technologiczne w ramach Grupy.

Korzystanie z „pieców tunelowych” w latach 50., patent na technologię jednokrotnego wypalania „monocottura” w latach 70. (która później stała się najbardziej rozpowszechnionym procesem produkcyjnym na świecie) oraz patent Firestream (na szkliwienie rozżarzonych płytek) w latach 80. to kamienie milowe w historii R&D Marazzi, dziedziny będącej dla firmy absolutnym priorytetem.

Dziś oprócz dziesiątek patentów technologicznych Marazzi ma do dyspozycji wysoko zaawansowane systemy, gwarantujące nie tylko wysoki poziom wydajności i jakości, ale również istotną elastyczność produkcji, co umożliwia jej szybkie dostosowanie do trendów obowiązujących na różnych rynkach.

Marazzi uczestniczy również w projektach opracowywania nowych procesów i technologii we współpracy z głównymi producentami innowacji technologicznych oraz z uniwersytetami i instytutami badawczymi.

About us

Marazzi is the ceramic tile industry's best known brand...

Dowiedz się więcej!
History

From a “cardboard factory” to a multinational company with manufacturing plants...

Dowiedz się więcej!
Quality and Environment

Quality at Marazzi means quality of product, process and environmental sustainability...

Dowiedz się więcej!
O nas

Marazzi jest światowym liderem w branży płytek ceramicznych...

Dowiedz się więcej!