<link rel="stylesheet" href="/static/CACHE/css/a9f821c8cc3d.css" type="text/css" media="screen, projection">

Płytki o wyglądzie terakoty i cementu

Płytki o wyglądzie cementu i terakoty: Odkryj kolekcje Marazzi, które powstały z myślą o miłośnikach neutralnych kolorów i stylu wielkomiejskiego lub uroku „hand made”.

Marazzi radzi

Płytki o efekcie cementu z ceramiki, gresu szkliwionego i wysokowytrzymałego gresu technicznego Marazzi mają nowoczesną, współczesną, wielkomiejską duszę. Zdobią posadzki i ściany w domach – od salonu po kuchnię, od sypialni po łazienkę – a także w sklepach, biurach i budynkach użyteczności publicznej. Strukturalne i pogrubione wersje gresu szkliwionego imitującego cement można układać również na zewnątrz.

Gres jest antypoślizgowy, odporny na mróz, na gwałtowne zmiany temperatur, na obciążenia, na substancje chemiczne, jest także plamoodporny; jego kolor pozostaje niezmieniony przez wiele lat, a jego powierzchnię można łatwo i szybko wyczyścić, nie wymaga żadnych szczególnych zabiegów konserwacyjnych.

Katalog Marazzi proponuje różne kolekcje płytek inspirowanych cementem lub tynkiem wapiennym, w gamie kolorystycznej,która obejmuje odcienie od bieli poprzez jasne szarości aż do bardzo ciemnych szarości i czerni. Ta neutralna paleta obejmuje również beże i brązy, kiedy cement ustępuje miejsca efektowi terakoty i cegły. Do rodziny gresów porcelanowych, takich jak gres imitujący cement i terakotę, należą również płytki gresowe o efekcie metalu, z paletą kolorów zawierającą odcienie od szarości do brązów.

Efekt cementu i terakoty nadaje wnętrzom charakter nie tylko w zależności od koloru płytek, ale także w zależności od tego, czy są one jednolite czy cieniowane, jedno- czy różnobarwne, gładkie czy szorstkie. Marazzi proponuje gres o wyglądzie cementu w różnych wykończeniach: naturalnym, polerowanym, błyszczącym, a także typu tadelakt, czyli bardzo cennego tradycyjnego tynku marokańskiego.

Ponadto efekt cementu i terakoty pozostawia dużą przestrzeń dla kreatywności dzięki dostępności różnorodnych formatów płytek – małychśrednichdużych i maksi – oraz ich wersji mozaikowych i dekorowanych (z wzorami geometrycznymi i kwiatowymi lub z wypukłymi motywami). Zgodnie z nowymi trendami w wyposażeniu wnętrz, katalog Marazzi proponuje nie tylko płytki podłogowe, lecz także płytki ścienne przypominające tapety.

Zamknij
Czytaj całość