Ceramika z gresu porcelanowego o efekcie marmuru

Urok rzadkich marmurów, który pozwala tworzyć posadzki i okładziny o opalizujących efektach. Odkryj wszystkie kolekcje płytek Marazzi o wyglądzie marmuru.

Marazzi radzi

Marmur od zawsze jest, już z samej definicji, materiałem dekoracyjnym, synonimem elegancji i luksusu. Jest różnorodny, nigdy nie wygląda tak samo, charakteryzuje się wieloma kolorami i fakturami, blaskiem i niepowtarzalnym żyłkowaniem. Marazzi oferuje różne kolekcje gresu szkliwionego o wyglądzie marmuru, inspirowane zarówno historią włoskiego budownictwa (nawiązujące do marmurów takich jak Statuario, Calacatta czy Travertino), jak i najsłynniejszymi światowymi odmianami marmuru. Naturalnymi materiałami inspirowane są również kolekcje ceramiki o wyglądzie marmuru oraz kolekcje gresu, imitujące weneckie lastriko - tradycyjną posadzkę wykorzystywaną w Lagunie Weneckiej. Płytki o wyglądzie marmuru są dostępne we wszystkich formatach: małychśrednichdużych i bardzo dużych.

Wygląd okładzin ściennych i posadzek z gresu Marazzi o fakturze marmuru jest bardzo naturalny dzięki zastosowaniu na płytkach nowoczesnej technologii druku cyfrowego o bardzo wysokiej rozdzielczości. Oprócz wyjątkowo realistycznego efektu estetycznego płytek imitujących marmur, gres zapewnia też funkcjonalność wytrzymałego, wodoodpornego, plamoodpornego, łatwego do czyszczenia i konserwacji materiału. Ponadto gres szkliwiony w wersjach o zwiększonej grubości umożliwia tworzenie posadzek o wyglądzie marmuru na zewnątrz, dzięki czemu można zapewnić ciągłość między powierzchniami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

Gres o wyglądzie marmuru jest uniwersalny: klasyczny i ponadczasowy,  jednocześnie minimalistyczny i współczesny, z powodzeniem podkreśli  antykwaryczny i designerski mebel, zarówno w domu, jak i w sklepie czy w biurze. W domu efekt marmuru może być obecny w strefie dziennej i nocnej: w kuchni, przedpokoju i saloniew sypialni i łazience.

Kolekcje Marazzi o efekcie marmuru obejmują paletę kolorów od bieli do szarości i czerni, od beżów do brązów. Różnorodność kolorystyczną płytek dodatkowo urozmaica gra barw między odcieniem tła a żyłkowaniem, które może być delikatne, cieniowane lub wyraźnie zaakcentowane. Dla płytek o efekcie marmuru charakterystyczne jest również wykończenie powierzchni: naturalne, innymi słowy gładkie, ale matowe lub błyszczące. Aby jeszcze bardziej wzbogacić potencjał ekspresyjny gresu imitującego marmur, katalog Marazzi oferuje różnego rodzaju mozaiki, płytki o wypukłej strukturze trójwymiarowej, płytki dwukolorowe lub ozdobione dekoracjami geometrycznymi i kwiatowymi.

Zamknij
Czytaj całość