<link rel="stylesheet" href="/static/CACHE/css/c4f88afd41cf.css" type="text/css" media="screen, projection">

Płytki białe: zobacz kolekcje

Białe płytki podłogowe i ścienne - powierzchnie, które tworzą ponadczasową atmosferę. Odkryj kolekcje gresu szkliwionego i ceramiki dopasowane do Twojego stylu.

Marazzi radzi

Białe płytki z ceramiki lub gresu porcelanowego są prostą i elegancką okładziną, która nadaje jasność, czystość i lekkość zarówno przestrzeniom wewnętrznym jak i zewnętrznymBiel rozprasza światło i optycznie powiększa przestrzeń: biała posadzka, zarówno błyszcząca, jak i matowa, sprawi, że każde małe pomieszczenie będzie wydawać się większe.

Nie istnieje „jedna biel”, istnieją natomiast płytki w różnych tonacjach bieli: od czystej bieli, po lodowy, kolor talku, kolor kości słoniowej, mlecznobiały, waniliowy… Wszystkie te odcienie białych płytek należą do dwóch odrębnych grup: ciepłej i zimnej bieli. Barwy ciepłej bieli zawierają niezauważalną ilość koloru żółtego, pomarańczowego lub czerwonego; barwy zimnej bieli – odrobinę niebieskiego, zielonego lub szarego. W katalogu Marazzi niezliczone odcienie bieli proponowane są również w kolekcji gresu szkliwionego o efekcie drewna, kamieniamarmurucementu, terakoty, cegły, weneckiego lastriko.

Białe kafelki są bardzo uniwersalne, jeśli chodzi o ich łączenie z płytkami: kolorowymi (w żywych, ciemnych lub pastelowych kolorach, a także szarymi, beżowymi, czarnymi), ozdobnymi oraz z szeroką gamą płytek z gresu szkliwionego imitujących materiały naturalne i budowlane. W katalogu Marazzi tę elastyczność zastosowań dodatkowo wzbogaca różnorodność formatów płytek: od małych, poprzez średnieaż poduże i bardzoduże.

W konkretnym wnętrzu efekt białej podłogi z gresu szkliwionego lub ceramiki, podobnie jak efekt ściany z białych płytek, zależy od szeregu czynników, które należy dobrze zrównoważyć. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno charakterystykę przestrzeni (wymiary, wysokość, oświetlenie), jak i wygląd płytek: typ bieli; obecność motywów dekoracyjnych lub efektu 3D; wykończenie, które może być błyszczące, matowe lub nieregularne, jak w przypadku płytek gresowych o efekcie drewna lub kamienia. Efekt białych płytek zależy również od wybranego zestawienia kolorystycznego posadzki i ścian (może to być zestawienie „ton w ton”, harmonijne lub kontrastowe) oraz od geometrii ułożenia płytek.

Zamknij
Czytaj całość