<link rel="stylesheet" href="/static/CACHE/css/3973aad74e19.css" type="text/css" media="screen, projection">

Płytki czarne: zobacz kolekcje

Zobacz nasze kolekcje w kolorze czarnym, płytki podłogowe i ścienne, błyszczące lub matowe. Metaliczne efekty dla stworzenia wyjątkowego stylu.

Marazzi radzi

Nowoczesna, elegancka, wyszukana: czerń. Czarna posadzka z płytek ceramicznych lub z gresu szkliwionegopodkreśla kształty i kolory ścian, mebli oraz innych elementów wyposażenia wnętrz. Czarne płytki stanowią więc doskonałą bazę dla aranżacji całej przestrzeni, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej: takie rozwiązanie sprawdzi się przy urządzaniu domu, ale również sklepów, biur, budynków użyteczności publicznej. Propozycje zawarte w katalogu Marazzi pozostawiają szeroki margines dla kreatywności, również dzięki dużemu wyborowi formatów: czarne płytki dostępne są w małychśrednichdużych i bardzo dużych rozmiarach.

Można postawić na rozwiązanie „total black”: wybrać czarną posadzkę i czarne płytki na okładzinę ścienną. Można też stonować czerń, zestawiając ją z płytkami w innych kolorach: przede wszystkim klasycznym białym i szarym, ale także fioletowym, błękitnym, niebieskim, zielonym, czerwonym. Inna opcja to wykorzystanie czarnych płytek jedynie do podkreślenia pewnych detali, jako kontrapunkt względem dominującej tonacji płytek. Czerń świetnie pasuje zarówno do stylu klasycznego, jak i nowoczesnego: w saloniekuchniłazience i sypialni.

Czarne płytki mogą się wydawać ekstremalnym wyborem, jednak tak naprawdę absolutna czerń pojawia się jedynie w kilku kolekcjach Marazzi. W większości propozycji, przede wszystkim w kolekcjach gresu szkliwionego, czerń płytek jest łagodzona żyłkowaniem w przypadku efektu marmuru i drewna, różnicami odcieni w przypadku cementu i terakoty, opalizacją w przypadku efektu metalu i różnobarwnymi plamkami w przypadku weneckiego lastriko. Również rodzaj tekstury płytek przełąmują kolor: powierzchnie są nie tylko matowe lub błyszczące, lecz także nieregularne i ziarniste, jak gres o efekcie kamienia czy surowa cegła.

Zamknij
Czytaj całość