<link rel="stylesheet" href="/static/CACHE/css/a9f821c8cc3d.css" type="text/css" media="screen, projection">

Płytki do strefy prysznicowej: mozaika, okładzina

Marazzi radzi

Mozaika nadaje odrobinę elegancji, luksusu i wyrafinowania każdemu pomieszczeniu, również łazience i domowemu spa. Choć jej tradycja sięga czasów starożytnych, mozaika w formie płytek jest bardzo współczesnym rozwiązaniem w zakresie okładzin podłogowych i ściennych. Również w przypadku płytek mozaikowych gres szkliwiony i ceramika stanowią doskonałą alternatywę dla naturalnych materiałów, takich jak szkło, żywica, marmur, metal i terakota, które są o wiele bardziej wymagające pod względem konserwacji.

W zakresie płytek mozaikowych z gresu szkliwionego i ceramiki, kolekcje Marazzi proponują dziesiątki możliwości. Gres szkliwiony i ceramika są idealnymi materiałami do aranżacji łazienki, ponieważ są łatwe do czyszczenia, antypoślizgowe, odporne na zużycie, na wilgoć i na substancje chemiczne używane do dezynfekcji.

Mozaika w łazience może pokrywać całe ściany i posadzki lub – w połączeniu z innym formatem płytek – może podkreślać tylko niektóre części lub elementy pomieszczenia. Ten ostatni trend cieszy się szczególną popularnością: mozaika tworzy na przykład ramę lustra nad umywalką, pokrywa zabudowaną wannę, tworzy dekoracyjny pasek, wizualnie podkreśla wnękę lub zdobi ściany kabiny prysznicowej.

Mozaika w łazience jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem, ponieważ w naturalny sposób współgra z każdym stylem wyposażenia: klasycznym i nowoczesnym, rustykalnym i minimalistycznym. Poza klasycznymi mozaikami z kwadratowych płytek, małych lub dużych, Marazzi proponuje wiele innych pomysłów na aranżację łazienki: na przykład mozaikę z płytek sześciokątnych lub prostokątnych ułożonych prostopadle albo w jodełkę. Inna propozycja to płytki nieregularne, o różnych kształtach i rozmiarach, zestawione w taki sposób, że tworzą trójwymiarową powierzchnię.

Jeśli chodzi o wykończenie i paletę kolorów, oferta Marazzi obejmuje płytki mozaikowe do łazienki błyszczące lub matowejednolite lub melanżowe – łączące różne odcienie tego samego koloru –, a także imitujące inne materiały, w szczególności drewnocementkamień i marmur.

Zamknij
Czytaj całość