Niebieski Efekt płytek cementowych Tiles

Marazzi radzi

Różne kolekcje dysponują niebieskimi płytkami cementowymi w typowych kwadratowych małych formatach: 20 x 20, 15 x 15 czy 10 x 10 cm. Są one szczególnie uniwersalne, a wiele z nich wiąże się z takim wyborem stylistycznym, który zainspirowany jest rzemieślniczą obróbką ceramiki. W ramach innych linii proponowane są natomiast niebieskie płytki o efekcie płytek cementowych w praktycznych średnich formatach.

Relaksujący kolor niebieski jest jednym z najchętniej stosowanych kolorów w przypadku płytek do łazienki, czyli tego pomieszczenia w domu, w którym poświęcamy odrobinę czasu i kojącego spokoju dla siebie. Niebieskie płytki cementowe w łazience są idealne zarówno dla osób preferujących styl nowoczesny, jak i dla miłośników klasyki. W kuchni niebieskie płytki cementowe są natomiast opcją, która jest mniej oczywista. W kuchni kolor niebieski to raczej coś oryginalnego, co łączy się między innymi z bardziej tradycyjnymi materiałami, takimi jak drewno i marmur na meblach oraz płytki z efektami materiałowymi.

W przypadku niebieskich płytek cementowych z ceramiki lub gresu porcelanowego przeważają jednolite kolory. Wzory obejmują albo formy geometryczne typowe dla klasycznych płytek cementowych albo warianty stylizowane, od mikro rysunków po dekory typu majolika czy motywy tekstylne typu jacquard lub koronka. W zdobieniach kolor niebieski uzupełnia inne kolory – na przykład szarość, biel czy beż – lub współgra z wariantami chromatycznymi ton w ton.

Zamknij
Czytaj całość