<link rel="stylesheet" href="/static/CACHE/css/a9f821c8cc3d.css" type="text/css" media="screen, projection">

Płytki szare: zobacz kolekcje

Szary gres szkliwiony w minimalistycznym,gustownym stylu. Odkryj kolekcje Marazzi i stwórz wyjątkowy, spójny efekt

Marazzi radzi

Ze swoją nieskończoną liczbą odcieni, kolor szary powraca we wszystkich kolekcjach Marazzi. Katalog zawiera szeroki wybórszarych płytek ceramicznych i płytek z szarego gresu szkliwionego, idealnych do aranżacji zarówno domów, jak i przestrzeni komercyjnych, biur, obiektów użyteczności publicznej, a także do wykorzystania na zewnątrz. Od płytek jednobarwnych po płytki imitujące materiały naturalne i sztuczne (metal, kamieńmarmur, żywicę, cementdrewno); od małych przez średnie do dużych i bardzo dużych formatów.

Co przemawia za wyborem szarej posadzki? To bardzo modny kolor, który kojarzy się z hi-tech oraz ze środowiskiem przemysłowym i miejskim, elegancki i zrównoważony, także w zestawieniu z innymi kolorami, zarówno okładzin, jak i elementów wyposażenia. Wszystkie te cechy ma również inny modny kolor: greige, który zawiera najcieplejsze tony szarości, zbliżone do beżu.

Gres porcelanowy i płytki ceramiczne w kolorze szarym można zestawiać „ton w ton”, urozmaicając okładziny akcentami kolorystycznymi (jasnymi/ciemnymi lub zimnymi/ciepłymi), bądź łączyć je harmonijnie z innymi odcieniami: różowymi, żółtymi lub błękitnymi. Przy wykorzystaniu szarych płytek można również z powodzeniem tworzyć kontrasty: z bielą, z czernią, z żywymi lub ciemnymi kolorami (zielonym, niebieskim, żółtym, pomarańczowym, czerwonym, brązowym).

W przypadku wyboru rozwiązania „ton w ton”, opartego wyłącznie na szarych płytkach, istnieje ryzyko, że wnętrze będzie się wydawać zbyt zimne lub jednolite. Aby tego uniknąć, oprócz łączenia różnych odcieni szarości można też zestawić ze sobą płytki z kilku kolekcji, wykorzystać różne dekory i tekstury, a także rozmiary i kształty, stosować różne wzory układania.

Zamknij
Czytaj całość