<link rel="stylesheet" href="/static/CACHE/css/a9f821c8cc3d.css" type="text/css" media="screen, projection">

Płytki wielkoformatowe

Marazzi radzi

Wśród dostępnych formatów płytek w wielu kolekcjach Marazzi pojawiają się płytki wielkoformatowe,a nawet płytki maksi. Duże płytki wytwarzane są z ceramiki, gresu szkliwionego i wysokowytrzymałego technicznego gresu szkliwionego, w praktycznie nieograniczonej gamie kolorystycznej, od czerni do bieli, od szarości do beżów, od pasteli do żywych i ciemnych barw.

Dla płytek wielkoformatowych katalog Marazzi proponuje nie tylko różnorodne kolory, ale również dekorowane powierzchnie i struktury 3D. Dekoracjami mogą być motywy geometryczne, paski, kwiaty, wzory imitujące koronkę czy adamaszek. Efekty trójwymiarowe, wypukłe lub wytłaczane, odtwarzają natomiast faktury tkanin, żłobione paski i fale, kształty geometryczne i wiele innych motywów.

Również płytki wielkoformatowe wykorzystują piękno naturalnych materiałów i materiałów budowlanych, doskonale imitowanych przez ceramikę, a przede wszystkim przez gres szkliwiony, takich jak: drewnomarmurkamień, metal, cement, terakota, weneckie lastriko. Efekt strukturalny w pełni wyraża się również w kolekcji Marazzi Grande, poświęconej wielkoformatowym płytkom posadzkowym i okładzinowym z gresu szkliwionego, które osiągają wymiary 160x320 i 162x324 cm, przy grubości wynoszącej jedynie 6 mm w pierwszym przypadku i 12 mm w drugim.

Płytki wielkoformatowe i maksi do realizacji posadzek oraz okładzin ściennych są dziś bardzo modne w branży aranżacji wnętrz i projektowania architektonicznego, zarówno w przestrzeniach mieszkalnych, jak i komercyjnych i biurowych. Bardzo oszczędne wykorzystanie fug zapewnia maksymalną ciągłość powierzchni, które są bardzo efektowne i jeszcze mniej problematyczne pod względem utrzymania czystości. Przy użyciu jednej płyty można pokryć całą ścianę; można nadać indywidualny charakter łazience i kuchni, tworząc blaty, półki, umywalki i wanny na wymiar. Płyty te mogą też tworzyć „powłokę” budynków z zewnętrznymi elewacjami wentylowanymi.

Zamknij
Czytaj całość