
- Kolory 4
- Mozaiki 4
- Powierzchnie 2
- Rozmiary 5
Białe płytki do kuchni, łazienki oraz innych pomieszczeń domu
Białe płytki podłogowe i ścienne - powierzchnie, które tworzą ponadczasową atmosferę. Odkryj kolekcje gresu szkliwionego i ceramiki dopasowane do Twojego stylu.
Białe płytki z ceramiki lub gresu porcelanowego są prostą i elegancką okładziną, która nadaje jasność, czystość i lekkość zarówno przestrzeniom wewnętrznym jak i zewnętrznym. Biel rozprasza światło i optycznie powiększa przestrzeń: biała posadzka, zarówno błyszcząca, jak i matowa, sprawi, że każde małe pomieszczenie będzie wydawać się większe.
Nie istnieje „jedna biel”, istnieją natomiast płytki w różnych tonacjach bieli: od czystej bieli, po lodowy, kolor talku, kolor kości słoniowej, mlecznobiały, waniliowy… Wszystkie te odcienie białych płytek należą do dwóch odrębnych grup: ciepłej i zimnej bieli. Barwy ciepłej bieli zawierają niezauważalną ilość koloru żółtego, pomarańczowego lub czerwonego; barwy zimnej bieli – odrobinę niebieskiego, zielonego lub szarego. W katalogu Marazzi niezliczone odcienie bieli proponowane są również w kolekcji gresu szkliwionego o efekcie drewna, kamienia, marmuru, cementu, terakoty, cegły, weneckiego lastriko.
Białe kafelki są bardzo uniwersalne, jeśli chodzi o ich łączenie z płytkami: kolorowymi (w żywych, ciemnych lub pastelowych kolorach, a także szarymi, beżowymi, czarnymi), ozdobnymi oraz z szeroką gamą płytek z gresu szkliwionego imitujących materiały naturalne i budowlane. W katalogu Marazzi tę elastyczność zastosowań dodatkowo wzbogaca różnorodność formatów płytek: od małych, poprzez średnie, aż po duże i bardzo duże.
W konkretnym wnętrzu efekt białej podłogi z gresu szkliwionego lub ceramiki, podobnie jak efekt ściany z białych płytek, zależy od szeregu czynników, które należy dobrze zrównoważyć. Trzeba wziąć pod uwagę zarówno charakterystykę przestrzeni (wymiary, wysokość, oświetlenie), jak i wygląd płytek: typ bieli; obecność motywów dekoracyjnych lub efektu 3D; wykończenie, które może być błyszczące, matowe lub nieregularne, jak w przypadku płytek gresowych o efekcie drewna lub kamienia. Efekt białych płytek zależy również od wybranego zestawienia kolorystycznego posadzki i ścian (może to być zestawienie „ton w ton”, harmonijne lub kontrastowe) oraz od geometrii ułożenia płytek.