<link rel="stylesheet" href="/static/CACHE/css/ad95a10e22be.css" type="text/css" media="screen, projection">

Milano Design City: Marazzi przedstawia Puro

Środa 30 Wrzesień 2020

Milano Design City: Marazzi przedstawia Puro

Marazzi przedstawia Puro, nową technologię antybakteryjną, która usuwa bakterie i szkodliwe mikroorganizmy z powierzchni ceramicznych.

W Milano Design City miał miejsce pokaz premierowy nowej generacji produktów antybakteryjnych stworzonych z myślą o projektowaniu i życiu w zdrowszych, czystszych i bezpieczniejszych środowiskach.

Marazzi, międzynarodowy lider w zakresie designu i produkcji płytek ceramicznych, przedstawia Puro, nową technologię antybakteryjną do powierzchni ceramicznych, wykonaną w celu eliminowania nawet 99,9% bakterii oraz innych szkodliwych mikroorganizmów.
Dzięki dodatkom przeciwdziałającym namnażaniu się drobnoustrojów, wprowadzanym w procesie produkcji, przed wypalaniem w temperaturze 1200°C, Puro Marazzi Antibacterial gwarantuje stałe działanie przeciwbakteryjne w każdych warunkach oświetleniowych oraz wyjątkową trwałość powierzchni, bowiem dynamicznie zapobiega tworzeniu się oznak degradacji organicznej.

Puro Marazzi Antibacterial to obróbka nieodwracalna, która zapewnia stałą w czasie ochronę antybakteryjną, testowaną zgodnie z najsurowszymi normami międzynarodowymi, która pozostaje aktywna przez cały cykl życia powierzchni i nie musi być aktywowana przez czynniki zewnętrzne, na przykład promienie UV. Ceramikę Puro Marazzi Antibacterial można stosować zarówno na podłogach, jak i na ścianach w środowiskach mieszkalnych, komercyjnych i publicznych, a szczególnie zalecana jest ona wówczas, gdy konieczne jest zapewnienie maksymalnej higieny, czystości i bezpieczeństwa.

Carácter to pierwsza kolekcja Marazzi wykonana w technologii antybakteryjnej Puro, którą po raz pierwszy zaprezentowano przy okazji Milano Design City 2020. Carácter jest to kolekcja na posadzki i okładziny, która po raz pierwszy łączy w sobie 3 technologie opracowane w laboratoriach Marazzi. Są to produkty o stałym działaniu antybakteryjnym, z łagodną powierzchnią antypoślizgową, łatwą w czyszczeniu ze względu na brak chropowatości (patent StepWise™). Wykonywane są w zamkniętym cyklu, w ponad 40% z materiału po recyklingu.

Kolekcja Carácter jest idealna na posadzki i okładziny wewnętrzne oraz zewnętrzne o podwójnym charakterze: stonowanym i minimalistycznym, w kolorach Blanco, Arena i Greige, oraz mocnym, o równie licznych wariantach kolorystycznych, od szarego po brąz, z dodatkiem otoczaków o różnych kształtach, wymiarach i kolorach, które podkreślają charakter powierzchni. W efekcie powstał materiał miękki w dotyku, wzmocniony dzięki zaawansowanemu rozwiązaniu antypoślizgowemu StepWise™.
 

Kolekcje