Premium Technology

Marazzi od zawsze dąży do wprowadzania innowacji i opracowuje technologie niezbędne do realizacji produktów firmy we współpracy z wyspecjalizowanymi partnerami z danego terytorium.

Piece tunelowe w latach 50., pojedyncze wypalanie w latach 70. i patent Firestream (na szkliwienie rozżarzonych płytek) w latach 80. to tylko niektóre z rewolucji w długiej historii firmy usłanej nieustanną działalnością badawczo-rozwojową. Wiedza, niski wpływ na środowisko, troska o ludzi i terytorium, na którym działa, czynią markę Marazzi punktem odniesienia na scenie międzynarodowej.

Obecnie nowe patenty technologiczne i wysoce zaawansowane systemy pozwalają firmie szybko reagować na trendy panujące na różnych rynkach, zapewniając wydajność, jakość i elastyczność.

Puro jest to nowa technologia antybakteryjna stosowana w przypadku powierzchni ceramicznych, wykonana w celu wyeliminowania nawet 99,9% bakterii oraz innych mikroorganizmów, szybko oraz skutecznie przeciwdziałając ich namnażaniu się oraz zapobiegając powstawaniu plam i nieprzyjemnych zapachów. Działanie antybakteryjne, testowane zgodnie z najsurowszymi normami międzynarodowymi, jest gwarantowane dzięki zaawansowanej i unikalnej obróbce materiału ceramicznego z wykorzystaniem jonów srebra podczas procesu produkcji, a zapewnia aktywną i trwałą ochronę powierzchni w każdych warunkach oświetleniowych, również przy braku promieni UV.

Odkryj kolekcje, w których zastosowano technologię Puro Marazzi Antibacterial

marazzi caracter 000.jpg
Carácter
Antybakteryjny gres porcelanowy o efekcie kamienia
marazzi oltre 000.jpg
Oltre
Płytki o efekcie drewna o unikalnych właściwościach
marazzi alba 011.jpg
Alba
Zaprojektuj ciągłość między przestrzenią zewnętrzną i wewnętrzną
marazzi plaza 000.jpg
Plaza
Cieniowanych elementach graficznych

StepWise to nowy proces produkcyjny charakterystyczny dla produktów o wysokiej odporności na poślizg, z powierzchnią miękką w dotyku i łatwą do czyszczenia ze względu na brak chropowatości powierzchni. Dzięki pracy nad wszystkimi fazami przemysłowymi, od badań surowców i szkliw, po sposób mielenia, prasowania i wypalania, StepWise stanowi nieodłączną cechę produktu, który nie ulega zmianie wraz z upływem czasu.

Odkryj kolekcje, w których zastosowano technologię StepWise

marazzi uniche20 001.jpg
Uniche20
Gres o dużej grubości, do zastosowań zewnętrznych
marazzi naturalia 008.jpg
Naturalia
Kamionka i okładziny z efektem kamienia
marazzi cementum20 001.jpg
Cementum20
Gres o efekcie cementu o grubości 20 mm
marazzi terratech 000.jpg
Terratech
Concrete Terracotta Look Stoneware
marazzi caracter 000.jpg
Carácter
Antybakteryjny gres porcelanowy o efekcie kamienia

BodyPlus stanowi rozwinięcie badań w zakresie surowców oznaczające zmianę konsystencji mieszanek oraz większą jednorodność ich składu nawet w przekroju gresów produkowanych z wykorzystaniem technologii cyfrowej, a to przekłada się na gwarancję naturalności i wysokiej jakości w przypadku nawet najbardziej restrykcyjnych wymagań. Płytki z gresu BodyPlus produkowane są poprzez prasowanie mieszanek naturalnie barwionych surowców, do których wprowadzane są mikro otoczaki, granulki i płatki dostosowane kolorem oraz strukturą do powierzchni produktu.

Odkryj kolekcje, w których zastosowano technologię Body Plus

marazzi cementum20 001.jpg
Cementum20
Gres o efekcie cementu o grubości 20 mm
marazzi terratech 000.jpg
Terratech
Concrete Terracotta Look Stoneware

Wysokowydajne procesy produkcyjne charakteryzują produkty z gresu porcelanowego przeznaczone do powierzchni pionowych narażonych na duże obciążenia i powierzchni poziomych o dużym natężeniu ruchu. Wykonane przy użyciu ekskluzywnych technologii, materiały ceramiczne High Performance są wyjątkowo wydajne z technicznego punktu widzenia i spełniają najsurowsze międzynarodowe standardy regulacyjne i najbardziej restrykcyjne specyfikacje wydajności.

Odkryj kolekcje, w których zastosowano technologię High Performance

marazzi material 000.jpg
Material
Miejski look w gresie o efekcie cementu
marazzi material20 000.jpg
Material20
Gres o efekcie cementu o grubości 20 mm

Nowa technologia produkcji Sublime Sync pozwala na łączenie druku cyfrowego ze strukturą materiału tak, by zapewniać wysoką rozdzielczość. Zastosowanie najnowszej generacji czujników optycznych pozwala na niezwykle precyzyjny odczyt tekstur i możliwość powiązania ich z licznymi wzorami graficznymi oraz stopniami połysku lub matowości szkliwa. Dzięki tej technologii rysunek idealnie wpisuje się w teksturę materiału, co pozwala na osiąganie głębi i precyzji, jakiej nigdy dotychczas nie osiągano zarówno na powierzchniach naturalnych, jak i tych strukturalnych.

Odkryj kolekcje, w których zastosowano technologię Sublime Sync

marazzi vero 000.jpg
Vero
Gres porcelanowy o efekcie drewna
marazzi oltre 000.jpg
Oltre
Płytki o efekcie drewna o unikalnych właściwościach

Zero Glossy to najnowszy efekt badań nad kolorami prowadzonymi w laboratoriach Marazzi, w których opracowano różnego rodzaju szkliwa charakteryzujące się bardzo niską odbijalnością światła, odpowiadającą światłu odbijanemu na powierzchniach naturalnych i mineralnych. Wykończenie Zero Glossy pozwala uzyskać powierzchnie wysoce matowe lub z tzw. efektem extra-matt, co stanowi jeden z najlepiej utrwalonych trendów w aranżacji wnętrz i idealnie spełnia najbardziej restrykcyjne parametry wydajnościowe.

Odkryj kolekcje, w których zastosowano technologię Zero Glossy

marazzi oltre 000.jpg
Oltre
Płytki o efekcie drewna o unikalnych właściwościach

3D Ink Technology to najnowsza odsłona technologii cyfrowych stosowanych w gresie porcelanowym, którą firma Marazzi nieustannie udoskonala w swych laboratoriach. Perfekcyjne dopasowanie grafiki i struktur 3D, które różnią się od siebie w każdym pojedynczym elemencie, nadaje powierzchniom odpowiedni wymiar i realizm materiałów dzięki zaawansowanemu systemowi, który łączy w sobie rozpoznawanie optyczne i precyzję druku, by uzyskać unikalny wzór i teksturę.

Odkryj kolekcje, w których zastosowano technologię 3D Ink

marazzi uniche20 001.jpg
Uniche20
Gres o dużej grubości, do zastosowań zewnętrznych
marazzi alma 000.jpg
Alma
Gres imitujący drewno do wnętrz i na zewnątrz
marazzi slow 001.jpg
Slow
Inspirowane tradycyjną cegłą, miękka estetyka, ciepła paleta
marazzi vivo 000.jpg
Vivo
Gres Vivo: elegancki, realistyczny, 3D Ink technology
marazzi naturalia 008.jpg
Naturalia
Kamionka i okładziny z efektem kamienia
marazzi mystone berici 000.jpg
Mystone Berici
Gres zainspirowany kamieniem, neutralne odcienie i ekskluzywne dekoracje
marazzi uniche 010.jpg
Uniche
Kamionka imitująca kamień śródziemnomorski
marazzi fabula 000.jpg
Fabula
Gres efekt marmuru: nowoczesna elegancja dla podłóg
marazzi intrecci 000.jpg
Intrecci
Motyw kasetonowy z gresu porcelanowego imitującego drewno

Nowa technologia Touch opracowana w laboratoriach Marazzi świadczy o szybkim rozwoju druku cyfrowego: dekory wykonane w technologii druku atramentowego wzbogacono wstawkami ze szklistego, błyszczącego i matowego grysu, który nadaje powierzchniom głębię oraz sprawia, że materiał jest bardzo realistyczny. Powierzchnie wykonane w technologii Touch są szczególnie wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu, dlatego doskonale sprawdzą się również w strefie prysznicowej.

Odkryj kolekcje, w których zastosowano technologię Touch

marazzi racconti 001.jpg
Racconti
Supercie mat z efektem jednolitego koloru
marazzi white deco 000.jpg
White Deco
Pokrycia, Wielokolorowe Dekoracje Kwiatowe
marazzi cementum wall 001.jpg
Cementum Wall
Okładzina ceramiczna, nowoczesny wygląd, w 4 kolorach
marazzi naturalia 008.jpg
Naturalia
Kamionka i okładziny z efektem kamienia
marazzi mystone berici 000.jpg
Mystone Berici
Gres zainspirowany kamieniem, neutralne odcienie i ekskluzywne dekoracje
marazzi fabula wall 003.jpg
Fabula Wall
Okładzina imitująca marmur i dekoracje 3D