Ato Asian Experience & Garden

Varese (VA) Włochy

ATO Asian Experience & Garden, japońska restauracja w Varese, to projekt firmowany przez sgsm studio, w którym kolory i materiały, gra światłocienia, świateł i refleksów znalazły swoją najlepszą interpretację w kolekcji o efekcie marmuru i kamienia firmy Marazzi.

W nowej japońskiej restauracji ATO Asian Experience & Garden, która została zaprojektowana przez sgsm studio w Casbeno, dzielnicy położonej w południowej części Varese, z widokiem na jezioro o tej samej nazwie, zastosowano ciekawą grę kontrastujących ze sobą kolorów i materiałów, świateł i refleksów. To szczególne miejsce, w którym sztuka i natura harmonijnie się spajają dzięki wyszukanym elementom i umiejętnemu podziałowi przestrzeni na poszczególne sale. 

„Motyw przewodni i duszę całego projektu stanowi ciągły sufit, który przybiera formę gęstej serii obłych kształtów wykonanych z drewna pokrytego błyszczącym materiałem, przez które przebija się ciepłe światło, przywołując na myśl formy widziane w lesie, między światłem a cieniem” — opowiadają projektanci. Silne wrażenia wizualne zapewniają eleganckie i wyrafinowane płyty z gresu porcelanowego z kolekcji Grande Marble Look Sodalite Blu w formacie 160 x 320 cm, wybrane na ściany sal restauracyjnych, holu wejściowego i toalet, które są kontynuacją efektu światłocienia uzyskanego przez kontrastujące żyłkowanie.  Kolekcja gresu porcelanowego Carácter Mix Multicolor z efektem kamienia została wybrana na podłogę wewnątrz restauracji, ściany za kasą oraz podłogę w strefie zewnętrznej. W płytkach tych zastosowano nowoczesne rozwiązanie antypoślizgowe StepWise oraz innowacyjną technologię Puro Marazzi Antibacterial, która jest w stanie szybko i skutecznie zwalczać rozprzestrzenianie się bakterii i szkodliwych mikroorganizmów.

„Na wybór okładzin miały wpływ dwie kwestie: prośba naszych klientów o stworzenie projektu w „naturalnych” odcieniach, inspirowanego w równym stopniu sztuką i naturą, oraz nasze pragnienie przywrócenia utraconych relacji z budynkiem i jego otoczeniem, w obu przypadkach w oparciu o architekturę racjonalistyczną. 

Wybór dużych błyszczących płyt Marble Look Sodalite Blue wynika z potrzeby stworzenia w pomieszczeniach „zjawisk” chromatycznych niczym na prawdziwych abstrakcyjnych obrazach, natomiast kolekcja Mix Multicolor Carácter pozwoliła nam połączyć projekt z najbardziej „naturalną” ze wszystkich dostępnych tekstur, czyli kamieniem Ceppo di Gré — wyjaśniają architekci, uzasadniając zastosowany w tym projekcie dobór materiałów Marazzi. Ponadto na blaty stołów wybrano kolekcję Allmarble w odcieniu Golden White, która odwzorowuje szlachetne marmury w delikatnych kolorach, doskonale bilansujących błękit ścian. 


Ph. sgsm studio

Zapoznaj się z kolekcjami projektu