Campus Une

Correggio (RE), Włochy

marazzi campus une 000.jpg

Campus Une to nowa siedziba biur i budynku produkcyjnego UNE Srl, włoskiej firmy związanej z innowacjami w sektorze energii fotowoltaicznej i jej magazynowania. Projekt obejmujący powierzchnię wynoszącą aż 5000 m2, realizowany w miejscowości Correggio (Reggio Emilia), został wykonany przez pracownię architektoniczną Rizoma Architetture, która postanowiła stworzyć kompleks budynków z funkcjonalnego punktu widzenia podzielony na dwie niezależne części, otwarty na otaczający go krajobraz.

Zastosowane produkty mają być wyrazem stonowanego i funkcjonalnego stylu, dlatego wybrano materiały o efekcie cementu i delikatne odcienie szarości oraz srebra.

Na podłogach wewnętrznych zarówno biur, jak i łazienek projektanci postanowili zastosować płytki z gresu porcelanowego 60 x 60 cm Memento firmy Marazzi. Tę samą kolekcję, ale w wersji dekor Mozaika i Mozaika Vintage, wybrano jako okładziny w kilku łazienkach.

W innych łazienkach na ścianach znalazła się kolekcja z ceramiki Chalk Marazzi, z dekorem Origami, która - dzięki swojej współczesnej estetyce - okazała się idealna jako okładzina do tego typu miejsc publicznych.

Na tarasie budynku, zachowując ciągłość z wnętrzem, postanowiono zastosować podniesioną podłogę wykonaną z kolekcji Memento, również w formacie 60 x 60, ale w wersji o grubości 20 mm. Podłoga podniesiona okazuje się skutecznym rozwiązaniem, które pozwala na stworzenie pod powierzchnią podłogi przestrzeni technicznej, w której można umieścić wszystkie instalacje, z zachowaniem czystej estetyki.

 

Ph Elodie Cavallaro

 

 

 

 

 

Zapoznaj się z kolekcjami projektu