Casa CS

Rovigo (RO) Włochy

Projektanci

Roberto Navarrini

Elena Lavezzo

Navarrini Architetti e Associati

Navarrini Architetti e Associati

Projekt przebudowy architektonicznej willi z lat 50. w centrum Rovigo. Z myślą o poprawie estetyki i konfiguracji budynku projektanci postawili na gres porcelanowy Marazzi w dwóch wariantach: o eleganckim efekcie marmuru kolekcji Grande Marble Look i wytrzymałego oraz minimalistycznego Mystone Limestone.

Casa CS to doskonały przykład typowej eleganckiej willi z lat 50. z widokiem pod kątem prostym na dwie centralne ulice Rovigo. Projekt zrealizowany przez architektów Roberto Navarriniego i Elenę Lavezzo z pracowni Navarrini Architetti e Associati przewidywał wzmocnienie konstrukcji budynku i poprawę jego efektywności energetycznej, ale też w dużej mierze skoncentrowano się na odnalezieniu równowagi między podkreśleniem pierwotnego wyglądu i zamiarem odnowienia obiektu oraz nadaniem charakteru jego estetyce. Dlatego architekci postanowili zachować kilka elementów stanowiących cechy szczególne tego budynku: odsłoniętą cegłę na fasadzie, kilka paneli dekoracyjnych, kształt dachu, rozmiar i rozmieszczenie drzwi oraz okien.

Przy odnawianiu tych części starano się zapewnić jednolitość materiałów i niezbędnego charakteru. Materiały zastosowane we wnętrzu oraz jasne kolory nadają przestrzeni wrażenie neutralności: w przypadku podłóg postawiono na jednobarwną biel z szarym żyłkowaniem gresu porcelanowego z linii Grande Marble Look Statuario, w formacie 120 x 120 i wariant 120 x 240 Book Match jako okładzinę łazienki, wprowadzającą do tego pomieszczenia znaczną jasność. W strefie zewnętrznej podłogi wykonano z kolekcji Mystone Limestone o grubości 20 mm, w formacie 60 x 120w kolorze Ivory, stosując technologię podłogi podniesionej, system elementów modułowych pozwalający na utworzenie pod powierzchnią ciągłej przestrzeni technicznej. Ta kolekcja z gresu porcelanowego, która nawiązuje do kamienia o pochodzeniu starożytnym, wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi oraz właściwościami antypoślizgowymi, jakie zapewnia nowa technologia StepWise. Ponadto dzięki produkcji przewidującej aż 40% materiału pochodzącego z recyklingu, która pozwoliła firmie na zdobycie kredytów LEED® i uzyskanie certyfikatu Greenguard Gold za niskie emisje lotnych związków organicznych do powietrza wewnętrznego, kolekcja Mystone Limestone to rozwiązanie przyjazne środowisku.


Ph. Fabio Bascetta

Zapoznaj się z kolekcjami projektu