Casa La Pianotta

Porto Azzurro (LI), Włochy

marazzi casa la pianotta 000.jpg

Śródziemnomorski i naturalny styl niewielkiego apartamentu w samym sercu wyspy Elba

Niewielki apartament z widokiem na morze na wyspie Elba, w turystycznej miejscowości Porto Azzurro, został całkowicie odnowiony tak, aby wydobyć z niego jego morski charakter. Dokonano współczesnej realizacji w śródziemnomorskim stylu, w której zapierający dech w piersiach widok na morze stał się największą inspiracją dla architekta Luchi D’Errico, któremu zlecono ten projekt.

W strefie dziennej na podłogę wybrano ułożony w jodełkę gres porcelanowy o efekcie drewna Vero Natural w formacie 20 x 120 cm, kolekcję przyjazną środowisku, bowiem wykonano ją w 40% z materiałów pochodzących z recyklingu, na dodatek z zastosowaniem technologii Sublime Sync, dzięki której wzór wpisuje się idealnie w teksturę materiału, natomiast jako okładzinę zdecydowano się na kolekcję Stone_Art Steel w wersji o strukturze Move 3D, mającą przywodzić na myśl wzory tworzone przez morskie fale na piasku.

Główną rolę w całym projekcie odgrywa niewielki zadaszony taras, na którym położono kolekcję Crogiolo Scenario Tappeto 2 z efektem fali, która ma dodatkowo podkreślać otaczające apartament kolory morza i nieba.

Produkty Marazzi architekt postanowił zastosować nawet w łazience, a konkretnie kolekcję Stone_Art: Steel struktura Woodcut z charakterystycznymi paskami, którą pokryto ścianę za umywalką oraz, w kolorze Steel, dolną część pozostałych ścian.


Zdjęcia: Tanya Scotto D’Aniello

Zapoznaj się z kolekcjami projektu