Casa Privata, Nervi

Nervi (GE) Włochy

Projekt ten dotyczył wykonania na Riwierze Włoskiej przyjaznej środowisku willi o wysokiej wydajności energetycznej. Architekt Maurizio Varratta przewidział wyburzenie starego domu i postawienie w jego miejscu budynku większego, efektywnego energetycznie.

Poza rozwiązaniami konstrukcyjnymi, które zapewniają doskonałą izolację i osłonę przed promieniami słońca, zapotrzebowanie na energię tego domu w ciągu dnia jest całkowicie pokrywane dzięki panelom fotowoltaicznym o mocy 10 kW, które zainstalowano na jego dachu.

Dom ten posiada trzy kondygnacje. W piwnicy mieszczą się instalacje, rozdzielnice elektryczne i aparatura do recyrkulacji oraz oczyszczania wody basenowej, pralnia i pomieszczenie gospodarcze, do którego można wejść z ogrodu. Na parterze znajduje się kuchnia, salon, pokój kąpielowy dla gości oraz dwie sypialnie z sanitariatami. Natomiast na pierwszym piętrze znajduje się główna sypialnia, gabinet, sala telewizyjna, dwie łazienki, duży taras i dwa pokaźne balkony otaczające budynek.

Najistotniejsze znaczenie miały tutaj zastosowane materiały. Kolekcja Mystone Ceppo di Gré, w kolorze Grey i formacie 75 x 150 cm, została położona na podłogach w strefie dziennej, jako okładzina łazienek, a także wykonano z niej schody prowadzące z parteru do piwnicy, również w formie okładziny. Natomiast płyty z kolekcji Grande Stone Look, Ceppo di Gré, w formatach 120 x 240 cm i 160 x 120 cm, wybrano jako okładziny w kuchni.

„Efekt końcowy ma charakter technologiczny, ale jednocześnie wyszukany i przytulny”, opowiada architekt Maurizio Varratta, „między innymi dzięki doborowi materiałów, które zapewniają wysoką wydajność i charakteryzują cały projekt, jako istotny jego element”.

 

 

Architectural design, Interiors and Landscape: Maurizio Varratta

with:

Luca Massone (Senior Architect)

Paola Loprevite (Senior Architect)

and with the collaboration for the intern: 

Giorgia Varratta (Young Architect)

Ph: Andrea Martiradonna

Zapoznaj się z kolekcjami projektu