Casa Privata – Vilnius

Vilnius Litwa

Projektanci

Simona Pielikyte

Siin Architecture Studio

Projekt prywatnego luksusowego budynku mieszczącego się w Wilnie, stolicy Litwy, wykonany przez architektkę Simonę Pielikytė z pracowni SIIN Architecture
We wnętrzach charakterystyczne są powierzchnie o efekcie marmuru, który zdobi wszystkie pomieszczenia, od strefy dziennej po korytarz, a także dwie łazienki. Gres porcelanowy z gamy Grande Marble Look, dzięki płytom maksi o grubości 6 mm pozwolił na wykończenie całego mieszkania, pokrywając ściany i podłogi, i stanowiąc nie tylko powierzchnię wystroju wnętrz, lecz nawet element artystyczny: w salonie i w korytarzu bowiem dwie wielkie płyty o wymiarach 160 x 320 cm tworzą ceramiczne płótno dekoracyjne, godne podziwu niczym prawdziwy obraz.


Wersje wybrane w przypadku tego projektu to Capraia, Statuario, Saint Laurent i Golden White (cztery rodzaje wykończenia wybrane spośród dwudziestu pięciu dostępnych w gamie o efekcie marmuru) w kolorach białym, szarym i w wariatach mniej lub bardziej ciepłych oraz z żyłkowaniem brązowawym i opalizującym. W koncepcji architekti atmosfera i kolory otaczającej natury, Morza Bałtyckiego, wkraczają do tego domu poprzez dobrane materiały i barwy wystroju wnętrz. Rezultat, który wygląda niczym scenografia, świadczy o niesamowitej elastyczności projektowej gresu w formie cienkich płyt i czasami bardzo cienkiej granicy między sztuką oraz architekturą.      


Simona Pielikytė Siin Architecture Studio
Zdjęcia: Leonas Garbaciauskas

Zapoznaj się z kolekcjami projektu