Cucù Miscele & Cucina

Sorrento (NA) Włochy

Cucù Miscele e Cucina to restautacja i cocktail bar znajdujący się na głównym placu Sorrento.

W projekcie, opracowanym przez Studio Sorrentino, główną rolę odgrywają dwie kolekcje z gresu porcelanowego Marazzi, które stanowią część Crogiolo, projektu stworzonego z myślą o małych formatach w stylu handmade, będącego połączeniem wiedzy rzemieślniczej z przemysłową innowacją: Lume i D_Segni.

Cechę szczególną tego projektu zauważa się już przy samym wejściu, gdzie – dzięki wielu różnym materiałom i inspiracjom – lokal ten wyraźnie podzielony jest na dwie części.
Lada barowa jest bowiem w połowie pokryta błyszczącymi cegiełkami Lume Black, a w połowie płytkami Lume Green; wspólnie tworzą one sugestywny efekt wizualny charakteryzujący całe pomieszczenie.
Cegiełki Lume Black pokrywają również ściany widocznej kuchni, tworząc przyjemną dla oka ciągłość wizualną z ladą barową.

Kolekcja z gresu porcelanowego D_Segni została natomiast wybrana do pokrycia podłogi sali restauracyjnej, korytarza i łazienek.
A konkretnie w sali restauracyjnej na podłodze znalazły się płytki Tappeto 8 z kolekcji D_Segni Colore.
Efekt szachownicy zastosowano natomiast w korytarzu dolnych pięter i w łazienkach dzięki naprzemiennie położonemu gresowi D_Segni Chalk z D_Segni Midnight.

Jako okładziny łazienek zastosowano różne dekory z kolekcji D_Segni: Tappeto Macro 4 Freddo, Tappeto Micro 1 Freddo, Tappeto Micro 3 Freddo.

Na schodach prowadzących na dolne piętra położono gres porcelanowy Sistem S Solid Graphite, specjalnie przycięty z myślą o tym zastosowaniu.

Zapoznaj się z kolekcjami projektu