Gran Villa Palmera

La Palma Hiszpania

Oaza z widokiem na dolinę Aridane i Ocean Atlantycki

Gran Villa Palmera, mieszcząca się nieopodal tętniącego życiem miasteczka Los Llanos de Aridane na Teneryfie oraz piaszczystych plaż wybrzeża zachodniego wyspy, to pełna spokoju oaza otoczona wielkimi palmami i wiekowymi drzewami. Willa urządzona w stylu kolonialnym została zbudowana w latach 80., a niedawno kompletnie wyremontował ją jej nowy właściciel.

Projekt przewidywał nadanie budynkowi odrobiny brazylijskiego modernizmu, dlatego na różne powierzchnie willi wybrano kolekcję Crogiolo Scenario

Na podłogę strefy pod pergolą zewnętrzną i na różne powierzchnie ogrodu wybrano warianty Tappeto 2A i 2B Blu oraz Decoro Mix Blu gresu porcelanowego Scenario w kolorach niebieskim i białym, które wyraźnie wyróżniają się w tych przestrzeniach i harmonijnie wpisują się w otoczenie. Również na podłodze łazienki położono płytki z tej samej kolekcji.

Jako ściankę przeciwbryzgową w kuchni zastosowano mały format serii Crogiolo, kolekcję wykonaną techniką pojedynczego wypalania Zellige w kolorze Gesso, która zainspirowana jest tradycją północnoafrykańską.


Zdjęcia: Bernd Rathjen

Zapoznaj się z kolekcjami projektu