Grand Hotel Adriatic

Opatija Chorwacja

Urlop „pod 5 gwiazdkami” w Grand Hotelu Adriatic, z zapierającym dech w piersiach widokiem na morze. To hotel o nowoczesnym stylu, z dużymi i eleganckimi pomieszczeniami, w którym na decyzjach projektowych zaważył wybór materiałów oraz kolorów, między innymi gresu o efekcie marmuru w dużym formacie i gresu o efekcie drewna.

W miejscowości Opatija, znanym miasteczku turystycznym na wschodnim wybrzeżu chorwackiej części Istrii, z widokiem na zatokę Kvarner, u podnóży masywu górskiego Učka, mieści się Grand Hotel Adriatic, znajdujący się zaledwie kilka kroków od morza nowoczesny, ośmiopiętrowy obiekt, z którego rozpościera się wspaniały widok na promenadę i morze. Hotel ten dysponuje 317 pokojami i apartamentami, które elegancko urządzono i wyposażono w najlepsze elementy komfortu. O każde pomieszczenie zadbano w najmniejszym nawet szczególe i ze szczególną troską o zastosowane materiały, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Kolekcje Marazzi odegrały w tym projekcie istotną rolę, nadając charakter różnym pomieszczeniom, w których je zastosowano. Urok klasycznych marmurów, z kontrastowym żyłkowaniem, występującymi naprzemiennie barwami jasnymi i ciemnymi (co ma odzwierciedlać różne odcienie tego materiału wydobyte dzięki technologii cyfrowej), odtworzono z zachowaniem ich drogocennego i unikalnego charakteru na wybranych dla stref wspólnych dużych płytach z gresu porcelanowego z kolekcji Grande Marble Look, tutaj w wersjach Golden White, Saint Laurent i Frappucino w formacie 120 x 240 cm. Również w mieszczącej się na ósmym piętrze hotelu luksusowej strefie Adriatic Sky Spa, otoczonej wielkimi szybami z zapierającym dech widokiem na morze, na okładzinach zastosowano duże płyty Grande Marble Look Frappuccino.

Na podłodze projektanci postawili na naprzemienne efekty różnych materiałów; gresu o efekcie cementu Terratech w formacie 75 x 75 cm, kolekcji technicznej, w której pogłębiono więź materiałów z kolorami i która stanowi nową granicę tzw. produktów high performance, między innymi dzięki zastosowaniu w niej nowej technologii antypoślizgowej StepWise, w kolorach Cannella, Avorio i Senape, a także przeznaczonej do stref zewnętrznych kolekcji o dużej grubości 20 mm Vero, wybranej w kolorze Rovere i formacie 40 x 120 cm, która nawiązuje do kolorów i efektów, jakie zapewnia naturalne drewno. W pokojach i apartamentach zastosowano na podłodze i jako okładziny łazienkowe płyty Grande Marble Look w wersjach Imperiale, Calacatta Extra i Elegant Black, które zapewniły tym pomieszczeniom elegancki i współczesny styl.


Ph. Damil Kalogjera

Zapoznaj się z kolekcjami projektu