HD8 Hotel

Milano (MI) Włochy

SA Architecture to pracownia odpowiadająca za projekt wystroju wnętrz hotelu HD8 w Mediolanie, naprzeciwko dworca głównego, z rozwiązaniami projektowymi, w których połączono ze sobą elegancję, luksus i racjonalne rozmieszczenie przestrzeni. Znaczną i decydującą rolę odegrały w nim zastosowane przy renowacji materiały Marazzi, od małego formatu Crogiolo Lume po płyty z kolekcji Grande

Mediolańska pracownia SA Architecture przeprowadziła metamorfozę hotelu HD8, który mieści się przy Piazza Duca D’Aosta w Mediolanie, naprzeciwko dworca głównego. W tym 4-gwiazdkowym hotelu architekci Marco Savorelli i Daniela Bernabei przeprojektowali zajmujące powierzchnię 3000 metrów kwadratowych wnętrza, dokonując znacznej renowacji pomieszczeń we współczesnym stylu.

Najtrudniejszym i największym wyzwaniem w przypadku tego projektu było zapewnienie większych przestrzeni między pokojami i łazienkami w aż osiemdziesięciu pokojach rozmieszczonych na jedenastu piętrach obiektu, w którym projektanci postanowili wykorzystać jako materiały ceramiczne wyłącznie produkty Marazzi.

Kolekcja cegiełek z gresu porcelanowego Crogiolo Lume, w formacie 6 x 24 cm o mocno błyszczącej i nieregularnej powierzchni, została zastosowana jako okładzina łazienek i znacznych części ścian w pokojach, stwarzając grę świateł podkreślaną między innymi przez paletę wybranych kolorów, Black, Blue i Greige. Warianty Lume doskonale łączą się z beżowymi i brązowymi detalami występującymi w poszczególnych przestrzeniach oraz z kolekcjami z gresu o efekcie betonu (Grande Concrete Look w odcieniu Mud) i o efekcie marmuru (Evolutionmarble w eleganckiej odmianie Tafu), które zastosowano odpowiednio jako okładzinę i na podłogach pokoi. Odmiana Marble Look o ciepłych odcieniach beżu została natomiast wybrana jako mająca nadawać szczególny urok wejściu do hotelu.

Na ostatnim piętrze budynku, które jest całkowicie przeszklone i z którego rozpościera się widok na główną fasadę dworca, architekci wybrali na ściany i jako okładzinę kolumn nośnych dużej sali śniadaniowej cegiełki z gresu Lume w kolorze Black.

HD8 to projekt przewidujący kompletną metamorfozę mediolańskiego obiektu hotelowego, który mieści się w strategicznej strefie pod względem branży turystyczno-hotelarskiej, przy dworcu głównym. Od kilku lat odgrywamy główną rolę w projektach poświęconych hotelom, które uzupełniają naszą działalność jako projektantów specjalizujących się w sektorze mieszkaniowym i branży retail. Hotel ten pozwolił nam opracować koncepcję eleganckiego, a zarazem funkcjonalnego wystroju wnętrz, który pod względem stylu nawiązuje do racjonalistycznych czasów w architekturze włoskiej lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Bogate zastosowanie ceramiki Marazzi pozwoliło nam wykorzystać na okładzinach szlachetne materiały oraz kolory, które w całości określiły stylistykę pomieszczeń. W znacznym stopniu pozwoliło to nadać im elegancki i szlachetny charakter, a przede wszystkim mogliśmy zróżnicować kolory i materiały w niemal każdym pokoju”, opowiada architekt Marco Guido Savorelli.


Ph Andrea Martiradonna

Zapoznaj się z kolekcjami projektu