Hoody Active & Happiness Hotel

Trento (TN) Włochy

Sportowy hotel Hoody Active & Happiness, mieszczący się nad trydenckim brzegiem jeziora Garda, to doskonały przykład tego, jak fugi i odpowiedni projekt ułożenia mogą stać się elementami projektowymi o silnym wpływie estetycznym.

Jego projekt powierzono architektce i projektantce wnętrz Giulii Bortolotti, która pracowała nad koncepcją gry, ruchu i dynamizmu, tworząc nowoczesny i nieformalny obiekt noclegowy, który daje poczucie beztroski i pozytywnych wrażeń.

Wnętrza sprawiają, że aż chce się w nich pobyć wraz z bliskimi, a kolory – przede wszystkim niebieski i żółty – są wyraziste i odpowiednio dobrane, zarówno na elementach wykończenia, jak i na okładzinach.

Wybrany na podłogi gres porcelanowy o efekcie kamienia Mystone Ceppo di Gré w formacie 75 x 150 cm wpisuje się w koncepcję projektową, która kontrastuje z nowoczesnym charakterem tego hotelu i stanowi więź materiałów z przestrzeniami zewnętrznymi. Ułożenie ukośne z przesunięciem podkreśla dynamikę pomieszczeń, a fugi w niebieskim kolorze to nawiązanie do gry linii i trajektorii zastosowanej również na innych elementach dekoracyjnych, jako symboliczna więź z aktywnością sportową i rekreacyjną, jaką proponuje ten obiekt.

 

Ph Christian Parolari

Zapoznaj się z kolekcjami projektu