Hotel Osijek

Osijek Chorwacja

Nad brzegiem rzeki Drawa, kilka minut odległości od starówki znajdującej się na północy Chorwacji miejscowości Osijek, mieści się dysponujący eleganckimi, nowocześnie urządzonymi pokojami hotel o takiej samej nazwie. Jego strategiczne położenie, z widokiem z jednej strony na miasto, a z drugiej na rzekę i na kojący pejzaż równiny Baranja, pozwala gościom na zgłębianie otaczającego terenu, o bogatym i różnorodnym dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym.

Projekt renowacji, o który zadbał architekt Zoran Zidarić, miał według właściciela nadać wnętrzom bardziej wyszukany wygląd, oddający dbałość o szczegóły, a obejmował znaczną część pomieszczeń wspólnych hotelu oraz wszystkie łazienki, od tych znajdujących się w jednostkach mieszkalnych po te, które mieszczą się w apartamentach.

Ponieważ trudno o bardziej wyrafinowany materiał niż gres porcelanowy o efekcie marmuru, stał się on elementem dominującym.
Ściany obszaru sąsiadującego z recepcją pokryły bardzo duże płyty Grande Marble Look w wariancie Grigio Carnico, na których piękno marmuru łączy się z doskonałymi parametrami technicznymi gresu Marazzi oraz jakością ekologiczną całego cyklu produkcji, który posiada najlepsze certyfikaty międzynarodowe.

Jasne „żyłki” na gęstych odcieniach Grigio Carnico, który położono w hallu wejściowym, w dalszej części ustępują miejsca ciemniejszemu i cechującemu się większą głębią wariantowi Marble Look Saint Laurent wraz z eleganckim i szlachetnym Marble Look Golden White, które zastosowano jako okładziny łazienek w wielu pokojach tego obiektu. Oba te warianty stanowią część oferty Allmarble, kolekcji z gresu porcelanowego, w której pięknu najrzadszych i najbardziej klasycznych marmurów nadano współczesną i wyszukaną formę. Złociste żyłkowanie obu tych wariantów o efekcie marmuru łączy się idealnie z drewnem o jasnych odcieniach, które zastosowano w wystroju pokoi.

W przypadku strefy SPA postawiono natomiast na inne rozwiązanie projektowe: aby uzyskać wyjątkową wydajność, nie rezygnując jednak ze stylu charakterystycznego dla hotelu Osijek, zastosowano gres porcelanowy z kolekcji Plaza, w kolorze White i formacie 60 x 120 cm. Plaza dysponuje technologią antybakteryjną Puro zapewniającą maksymalną higienę i ochronę powierzchni, a także zaawansowanym wykończeniem antypoślizgowym StepWise. Jest to więc optymalne rozwiązanie dla tego typu przestrzeni, na dodatek przyjazne środowisku, bowiem do jego produkcji wykorzystuje się 40% materiałów pochodzących z recyklingu.

Zapoznaj się z kolekcjami projektu