Hotel San Pietro

Taormina Włochy

Dysponujący zapierającym dech widokiem na Morze Jońskie Grand Hotel San Pietro w Taorminie stanowi miejsce relaksu w najczystszej jego formie. Budynek to willa z początku XX wieku, którą niedawno odrestaurowano. W 2020 roku odnowiono strefę SPA, według projektu architekt z Mesyny, Teresy Cammara, która zajęła się piwnicą: tzw. „konstrukcją fundamentową”, z której rozpościerał się zapierający dech widok dający niesamowite możliwości projektowe.

Strefa Spa zajmuje powierzchnię 240 m2 i niemal w każdej jej części panuje absolutna biel. Wielkie płyty gresu porcelanowego Allmarble Statuario stworzonego przez Marazzi, w formacie 60 x 120 cm, występują tam naprzemiennie z wykonanymi w dwóch kolorach panelami dekoracyjnymi z kolekcji Allmarble Lasa (lux i satyna), które przycięto i ułożono na wymiar, korzystając z formatu 60 x 120 cm.

Jako okładziny ścian w łazienkach, łaźni tureckiej i strefie prysznica emocjonalnego wybrano Allmarble Frappuccino lux oraz Allmarble Saint Laurent również w wersji lux (60 x 120 cm), które – w strefie bardziej wewnętrznej – sprawiają wrażenie, jakby korzystający z tego miejsca znajdowali się w jaskini krasowej.

 

Zdj.: Daniele Domenicali

 

Zapoznaj się z kolekcjami projektu