House between a castle and a grove

Mora de Rubielos Hiszpania

Projektanci

Raul Garcia

Projekt zrealizowano w zabytkowej miejscowości, w której czas jakby się zatrzymał. Ta czteropiętrowa wolnostojąca willa znajduje się w Mora de Rubielos małej gminie w regionie Aragonii, w północno-wschodniej części Hiszpanii, która znana jest z tego, iż dominuje nad nią imponujący średniowieczny zamek w stylu gotyckim, powstały w XIV wieku. Zaprojektowany przez Raula Garcię, architekta z Walencji, dom znajduje się w pobliżu wspomnianej twierdzy, a dzięki dużym powierzchniom przeszklonym, opracowanym ad hoc, można z niego podziwiać wyjątkowy krajobraz: z jednej strony domu doskonale widać zamek, a z drugiej pełen zieleni sad.


Gres o efekcie drewna, kamień naturalny, białe płytki, widoczne belki stropowe i przeźroczyste szkło: wnętrza charakteryzuje mała liczba prostych elementów, minimalistyczne i liniowe wykończenie wnętrz, połączone z rozwiązaniami, które zapewniają efekt czystości i dbałości o szczegóły.


Powierzchnie tego domu całkowicie pokryto gresem porcelanowym z kolekcji Treverkhome, w formacie 30 x 120 cm, w ciepłym odcieniu Castagno, który – dzięki charakterystycznemu żyłkowaniu i niedoskonałościom – zapewnia ciągłość wszystkich pomieszczeń. „Poza przyjemnym efektem estetycznym gres ten ma dwie istotne zalety: trwałość i niskie potrzeby, jeśli chodzi o utrzymanie”, powiedział projektant Raul Garcia, który dodał: „duża wszechstronność gresu pozwala na zastosowanie go we wszystkich pokojach domu. Jako architekt jestem zadowolony z wysokiej jakości tego produktu i licznych możliwości wyboru, ale też z właściwości technicznych materiału”.

 

Ph Diego Opazo

Zapoznaj się z kolekcjami projektu