La Zecca

Correggio (RE) Włochy

La Zecca – Coniamo piaceri to wine bar z piwniczką, który niedawno otwarto na starym mieście Correggio, w prowincji Reggio Emilia, w pomieszczeniach dawniej wykorzystywanych przez warsztat produkujący monety.


Trzej młodzi właściciele powierzyli projekt architektowi Francesco Masoniemu, który potrafił podkreślić wartość pierwotnego wnętrza i sufitu z belkami z ciemnego drewna, wprowadzając do lokalu styl industrialny, ale wyrafinowany.


Zainspirowano się bowiem takimi materiałami jak beton i metal, ocieplając je jednak drewnem i bardziej rustykalnym stylem umeblowania oraz podkreślając białymi ścianami z tylko tym, co na nich niezbędne.


Kolekcja z gresu o efekcie cementu Powder i gama płyt maksi The Top o grubości 6 mm nadają charakter temu sklepowi z winem, jednocześnie będąc powierzchniami wydajnymi i modnymi z wyglądu.


W doborze okładzin warto bowiem zwrócić uwagę na dwie kluczowe właściwości gresu porcelanowego: niesamowitą wytrzymałość, która czyni go idealnym jako okładzina podłogowa pomieszczeń często uczęszczanych, a także wszechstronność stylistyczną i projektową, która przeobraża go w materiał idealny na barową ladę.

Zapoznaj się z kolekcjami projektu