La Polveriera

Reggio Emilia (RE) Włochy
La Polveriera Reggio Emilia - 1
La Polveriera

Polveriera to wielofunkcyjne centrum mieszczące się na terenie dwóch dawnych hangarów wojskowych należących do gminy Reggio Emilia.

Projektem renowacji, dzięki któremu lokalna społeczność zyskała dwa zabytkowe budynki z lat trzydziestych ubiegłego wieku, zajęli się architekci Lorenzo Baldini i Antonio Pisano ze studio Marcel Mauer.

Jeden budynek został przeznaczony jako centrum mieszkalne dla osób niepełnosprawnych i biur spółdzielni socjalnych, a drugi przekształcono w wielofunkcyjną przestrzeń obejmującą restauracje, biura, miejsca do coworkingu i laboratoria, rozmieszczone na jednej otwartej przestrzeni obejmującej powierzchnię tysiąca metrów kwadratowych.

Budynki wykonano w stylu minimalistycznym i industrialnym, aby podkreślić pierwotny charakter konstrukcji.

Kolekcje Marazzi wybrano jako okładziny takich stref wspólnych jak łazienki i kuchnie. W przypadku jednej z łazienek postawiono na kolekcję z gresu porcelanowego o efekcie murowanej ścianki w formacie 7 x 28 cm Bricco, w kolorach Bianco i Carbone, a w innej wybór padł na kolekcję z ceramiki okładzinowej Chalk 25 x 76 cm, w kolorach Smoke, Avio i Sand o dwóch trójwymiarowych strukturach Fiber i Brick.

Jako okładziny w kuchni wybrano natomiast kolekcję z ceramiki w dużym formacie o niewielkiej grubości, Essenziale, która nadaje tej przestrzeni minimalistyczny wygląd.

zapoznaj się z kolekcjami projektu