Locanda Nonna Rosa

Somma Vesuviana (NA), Włochy

marazzi locanda nonna rosa 000.jpg

W Somma Vesuviana, gminie położonej u stóp Wezuwiusza, która znane jest z neapolitańskiej tradycji gastronomicznej, tradycyjną restaurację zupełnie odnowiono według projektu architekta Luigiego Sorrentino z pracowni Laud Dual.

Locanda Nonna Rosa, typowa „trattoria” prowadzona przez wędrownego szefa kuchni Vincenza Nocerino, ma teraz nowoczesne oblicze w minimalistycznym stylu, choć proponuje proste tradycyjne smaki.

W projekcie postawiono na restyling stylistyczny pomieszczeń (jedna sala zewnętrzna i dwie wewnętrzne), wykorzystując nowe płytki z gresu porcelanowego w dużym formacie, by zyskać większą jednolitość i wrażenie większej przestrzeni.

Podłogę w salach wewnętrznych wyłożono gresem porcelanowym o efekcie cementu w maksi formacie 160 x 320 cm o grubości zaledwie 6 mm z gamy Grande Concrete Look. Na inny wybór postawiono w przypadku podłogi tarasu zewnętrznego, na którym naprzemiennie występują dwa warianty kolorystyczne kolekcji Mineral z gresu o efekcie metalicznym w formacie 75 x 150 cm.

W strefie kuchni wybrano gres w małym formacie o efekcie lastryko: Crogiolo D_Segni Scaglie położono zarówno w wersji z dekorem, jak i w wersji jednobarwnej w formie szachownicy.

Również w toalecie postanowiono wrócić do tradycyjnego efektu majoliki, tej błyszczącej i niedoskonałej, z gresu porcelanowego Crogiolo Lume, która „koloruje” wszystkie ściany na niebiesko.

 

Ph Erica Settembre

 

Zapoznaj się z kolekcjami projektu