Tseng Feng Tazi Shian

Taipei Taiwan

Projektanci

Ho-Yao Architecture Firm

Elewacje wentylowane i gres porcelanowy: idealny związek w coraz bardziej zrównoważonej architekturze.
W Tajwanie, w ramach projektu prywatnego budynku w Tajpej, płyty maksi z bogatej gamy Grande zastosowano jako okładziny zewnętrzne elewacji wentylowanej budynku.


Pod względem materiałów postawiono na wersję Solid Color w dwóch kolorach, białym i czarnym, z pozwalającą na praktyczne utrzymanie teksturą powierzchniową o pełnej konsystencji. Okładzinę zewnętrzną elewacji wentylowanej zrealizowano przy użyciu Grande Solid Color White w największym formacie z gamy – 160 x 320 cm – o grubości 12 mm. Wariant Solid Color Black wykorzystano natomiast jako wstawkę dekoracyjną na jednej ze ścian.


Zalety elewacji wentylowanych stanowią więc dodatkową korzyść do i tak już niesamowitych właściwości technicznych gresu porcelanowego, zwłaszcza jego odporności na czynniki atmosferyczne i na wilgoć, co czyni go idealnym rozwiązaniem również jako okładzina budynków i pozwala na tworzenie przyjaznych środowisku projektów architektonicznych z myślą o efektywności energetycznej.
Ta inwestycja o olbrzymim znaczeniu architektonicznym została zrealizowana zgodnie z projektem pracowni Ho-Yao Architecture w Tajwanie, z zastosowaniem najbardziej wyszukanych technologii budowlanych. Zakończono ją na początku 2021 roku i jest to namacalny przykład tego, jak obszar ten ewoluował i jak awangardowy jest obecnie. 


Projekt: Ho-Yao Architecture 
Projekt zrealizowany we współpracy z Link Kind Trading

Zapoznaj się z kolekcjami projektu