Villa Aurora

Isola KRK Chorwacja

Projekt Villi Aurora, mieszczącej się na samiutkim krańcu wyspy Krk, wykonała Ivana Babić. Ten dom wczasowy stworzony z myślą o niewielkiej liczbie gości posiada cztery pokoje oraz przyjemną strefę basenową wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem, a także wyodrębnioną, umiejscowioną w cieniu strefę obiadową.

Uznany profesjonalizm i jakość produktów firmy Marazzi miały dla projektantki olbrzymie znaczenie, bowiem wybrała ona tego producenta z Modeny jako jedynego dostawcę płyt ceramicznych. Grande Marble Look Statuario, w wariantach Lasa, Brera Grey i Golden White, pokrywa podłogi w strefie dziennej i ściany w czterech łazienkach. 

Efekt marmuru znajduje się również na wyspie kuchennej i ściance między szafkami kuchennymi, gdzie płyty The Top o grubości 12 mm stanowią funkcjonalne rozwiązanie i element wystroju wnętrz zintegrowany z powierzchniami na podłodze.

Schody, którymi goście mogą wychodzić na pierwsze piętro, pokryto płytkami o efekcie drewna Treverktrend Rovere Scuro i stanowią one element nieciągłości w strefie dziennej, ale znalazły się też w pokojach, obok Treverkhome w wersji Frassino. Gres o efekcie drewna zastosowano również na ścianie wyznaczającej zewnętrzną strefę relaksu, z luksusowym designerskim prysznicem, wykonanym przy użyciu płyt The Top Marble Look Golden White o grubości 12 mm, i z jacuzzi. Płyty The Top Marble Look Statuario, hiper higieniczne, odporne i niezmieniające się w czasie, stały się również blatem roboczym i blatami stolików w strefie zewnętrznej, co świadczy o ich uniwersalności estetycznej i funkcjonalnej. Ciepłe odcienie Mystone Limestone, o efekcie kamienia High Performance, podkreślają natomiast strefę basenową. Innowacyjna technologia StepWise zapewnia tam tak niezbędne właściwości antypoślizgowe. Seria ta jest dostępna w trzech rodzajach wykończenia, w tym Velvet i w wersji strukturalnej, w dwóch formatach o grubości 20 mm i w nowych rozmiarach, 120 x 120 cm oraz 60 x 120 cm o niewielkiej grubości 6 mm. 

 

Zdjęcia: Miro Svetec

Zapoznaj się z kolekcjami projektu