Villa privata Toscana

Projektanci

Storm Studio

W otoczeniu typowego dla toskańskiej wsi krajobrazu o olbrzymiej wartości środowiskowej i podlegającego ograniczeniom krajobrazowym stoi willa zaprojektowana przez pracownię Storm Studio Architecture. Charakteryzuje się poziomym ustawieniem i bryłami ustalającymi linie tarasów. Różnice w poziomach oraz nachylenie zbocza wykorzystano, tworząc ściany i nasypy pokryte kamieniem, które przypominają ściany gipsowe typowe dla wiejskiej architektury tego regionu.

O przestrzeń zewnętrzną zadbano w najdrobniejszym szczególe i zaprojektowano je, korzystając ze specyficznych materiałów: kolekcję gresu porcelanowego Mystone Pietra Italia20 Beige (w formacie 40 x 120 cm) położono na podniesionej podłodze na większości tarasów, a ta o efekcie drewna, Treverkdear20 w kolorze Brown (w formacie 20 x 120 cm) wyznacza progi i obszary w pobliżu mieszkania.

Gres porcelanowy o grubości 2 cm na „pływającej” podłodze zewnętrznej pozwolił na uzyskanie idealnie płaskich posadzek również na większych powierzchniach, zapewniając jednolitość i kontrolę barw, a jednocześnie umożliwił rozwiązanie trudności z odprowadzaniem wód powierzchniowych pod podłogą.

Zapoznaj się z kolekcjami projektu