Villa Vlad

Forte dei Marmi (LU), Włochy

marazzi villa vlad 000.jpg

Villa Vlad znajduje się w Forte dei Marmi, w prowincji Lucca.

O projekt zmiany stylizacji domu z lat 70. zatroszczył się architekt Michele Vitaloni z Charmitaliastudio, który połączył jasne kolory marmuru Travertino z ciemnymi kolorami drewna i stali Corten, aby nadać tej architekturze doskonałą harmonię z charakterystyką pierwotnego budynku, pokrytego częściowo naturalnym kamieniem i drewnem, oraz z jego otoczeniem.

Gres porcelanowy o efekcie marmuru Allmarble, w kolorze Travertino, który wiernie odtwarza właściwości estetyczne tego naturalnego materiału, jest w nim wszechobecny i stanowi motyw przewodni tej przebudowy.

Zastosowano go w formacie 60 x 120 cm z powierzchnią strukturalną i w formacie 40 x 120 cm o dużej grubości w obszernej strefie zewnętrznej, która otacza willę i jako okładzinę eleganckiego basenu typu infinity, zdobywcy nagrody „najlepszy basen w sektorze mieszkaniowym”: gres Allmarble Travertino stanowi nową odsłonę elegancji marmuru, ale z gwarancją niezwykle wysokiej wydajności technicznej dzięki unikalnym technologiom wykorzystanym podczas jego realizacji.

We wnętrzu budynku, zachowując ciągłość z obszarem zewnętrznym, Allmarble Travertino w formacie 60 x 120 cm z naturalnym wykończeniem wybrano na podłogę w strefie dziennej, w połączeniu z drewnem i jako wykończenie kominka o geometrycznych bryłach w salonie.

Zdj: Federico Neri

Zapoznaj się z kolekcjami projektu