<link rel="stylesheet" href="/static/CACHE/css/69de78ad90d1.css" type="text/css" media="screen, projection">

Villa Leonida

Scandiano (RE) Włochy
Villa Leonida

Villa Leonida znajduje się w miejscowości Ventoso, w gminie Scandiano (Reggio Emilia). Obiekt ten, zaprojektowany przez Giuseppe Passaro z GPaSTUDIO, wykonano zgodnie z logiką, jaką podyktował krajobraz wokół tego miejsca: to dom bez barier wizualnych, aby móc w pełni cieszyć się rozpościerającym się wokół widokiem.

Gres porcelanowy o efekcie kamienia Mystone Quarzite, w kolorze Platinum, który wiernie odtwarza właściwości estetyczne naturalnego kamienia, odegrał dużą rolę w tym projekcie. Zastosowano go na wentylowanej elewacji, wykorzystując różne formaty i rozmiary – 30 x 60, 60 x 60 i 60 x 120 cm – aby przy układaniu stworzyć falistą teksturę. W części znajdującej się pod elewacją zewnętrzną zastosowano natomiast wielkie płyty o niewielkiej grubości Grande Metal Look, w kolorze Iron Dark, które odcieniem nawiązują do naturalnego żelaza. Efekt kamienia występujący naprzemiennie z nawiązaniami do metalu to poszukiwanie więzi między architekturą i krajobrazem.
We wnętrzu, do łazienki wybrano kolekcję Grande Marble Look, w eleganckim odcieniu Imperiale, z żyłkowaniem i takimi odcieniami, które wyróżniają się na tle jednolitości pozostałych powierzchni.

 

Zdj.: Elodie Cavallaro

zapoznaj się z kolekcjami projektu