Renowacja budynków

Renowacja i rewitalizacja

Nowoczesny budynek powinien spełniać wymagania projektowe w zakresie podziału przestrzeni, ale nie tylko: musi być również zaprojektowany jako inteligentna, interaktywna, elastyczna maszyna, która wraz z upływem czasu jest w stanie zmieniać swoją strukturę funkcjonalną, a w wielu przypadkach także wygląd zewnętrzny. Sieci technologiczne, trasy kablowe, systemy klimatyzacyjne i oświetleniowe stały się zasadniczymi elementami projektu i – wraz z ograniczeniami narzuconymi przez obecnie obowiązkową kontrolę energetyczną – mają decydujące znaczenie dla wielu decyzji konstrukcyjnych. Elewacje wentylowane i podłogi podniesione Marazzi Engineering są skuteczną odpowiedzią na wiele z tych potrzeb.

Systemy elewacji wentylowanych Marazzi Engineering, za którymi stoi dwadzieścia lat doświadczenia, są skuteczne i szybkie w montażu.
Stosowane w nowych lub istniejących budynkach nie tylko umożliwiają pełną kontrolę nad ich wizerunkiem, lecz także chronią ich konstrukcję przed działaniem czynników atmosferycznych oraz w dużym stopniu przyczyniają się do poprawy izolacji cieplnej i akustycznej budynku. Elewacje wentylowane są przy tym łatwe do demontażu i wymiany, co upraszcza estetyczną i funkcjonalną przebudowę architektoniczną, nie wpływając na życie i strukturę budynków.

Podłogi podniesione upraszczają przebieg sieci technologicznych, zapewniając doskonałe rozmieszczenie urządzeń i łatwą modyfikację punktów dostępowych, co umożliwia zmianę przeznaczenia i przebudowę istniejącego budynku, nawet zabytkowego, poprzez montaż instalacji w podłodze, bez ingerencji w ściany i dachy.
Podłogi podniesione Marazzi Engineering nie tylko oferują wysoki standard estetyczny i doskonałe parametry w zakresie wytrzymałości i trwałości zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, ale również są odporne na duże obciążenia eksploatacyjne i świetnie sprawdzają się nawet w warunkach dużego natężenia ruchu.