Układanie podłogi podniesionej 20 mm na powierzchniach zewnętrznych

Układanie podłogi podniesionej oznacza realizację całego systemu, w którego skład wchodzą: płyta 20 mm + wsporniki polipropylenowe + ewentualne elementy uzupełniające (siatka lub blacha ocynkowana). System podłogi podniesionej do zastosowań zewnętrznych jest bardzo elastyczny i może być układany na posadzkach każdego typu, na pojedynczej lub podwójnej impregnacji oraz na asfalcie.

Instrukcje dotyczące układania podłogi podniesionej

Przygotować podłoże, układając nad stropem jastrych o odpowiednim nachyleniu. Nałożyć warstwę impregnującą, aby zapobiec przesiąkaniu i umożliwić spływanie wody deszczowej. Ustawić wsporniki polipropylenowe bezpośrednio na warstwie impregnującej i ułożyć płyty z krzyżykami dystansowymi, aby wykonać odpowiednią fugę. W celu zwiększenia izolacji cieplnej/wydajności energetycznej można dodatkowo zastosować płyty termoizolacyjne o odpowiedniej gęstości, które umieszcza się bezpośrednio pomiędzy warstwą impregnującą a wspornikami podłogi podniesionej.

W przypadku niezabezpieczonych podłóg zewnętrznych Marazzi Group zaleca utworzenie na powierzchni użytkowej spadku ≥ 1,5%, aby ograniczyć powstawanie miejscowych zastojów wody.

Jeżeli mimo profesjonalnego ułożenia płytek zastoje te wciąż są widoczne na ich powierzchni, należy usunąć wodę mechanicznie za pomocą miotły lub odkurzacza do cieczy

Płyta 20 mm

Płyta z gresu porcelanowego o grubości 20 mm, o właściwościach antypoślizgowych i doskonałej wytrzymałości na obciążenia.

Wsporniki

Wsporniki pełnią funkcje podtrzymującą i charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną. Wykonane są głównie z materiałów pochodzących z recyklingu i nadających się do recyklingu, wykazują odporność na działanie roztworów kwasowych i zasadowych, czynników atmosferycznych oraz temperatur w zakresie od -30° do +75°. Wsporniki zewnętrzne są zaprojektowane w taki sposób, aby można było regulować ich wysokość (od min. 2,2 cm do maks. 10 cm, jak zaleca Marazzi) i są wyposażone w akcesoria umożliwiające korektę nachylenia do maks. 5%.

Akcesoria: blacha ocynkowana

Umieszczana na tylnej powierzchni w celu optymalizacji systemu poprzez zwiększenie nośności.

Akcesoria: siatka

Umieszczana na tylnej powierzchni w celu zapewnienia lepszego zabezpieczenia.