Płytki podłogowe: inspiracje dla Twojego domu

Sortuj według:
marazzi slow20 mgs0.jpg

Slow20 cotto rt

80x80cm

marazzi slow20 mgrx.jpg

Slow20 coccio rt

80x80cm

marazzi slow20 mgrg.jpg

Slow20 sabbia rt

80x80cm

marazzi slow20 mgr9.jpg

Slow20 calce rt

80x80cm

marazzi uniche mar5.jpg

Uniche20 cadiz rt

60x120cm

marazzi uniche20 mar7.jpg

Uniche20 avignone rt

60x120cm

marazzi uniche20 mar6.jpg

Uniche20 arles rt

60x120cm

marazzi uniche20 mar4.jpg

Uniche20 ostuni rt

60x120cm

marazzi cementum m9yz.jpg

Cementum20 lead rt

60x120cm

marazzi cementum m9yy.jpg

Cementum20 nickel rt

60x120cm

marazzi cementum m9yx.jpg

Cementum20 sand rt

60x120cm

marazzi cementum m9yw.jpg

Cementum20 ash rt

60x120cm

Marazzi radzi

Dokonując wyboru płytek podłogowych, trzeba pamiętać o kilku zasadniczych kwestiach. Z jednej strony płytki muszą być praktyczne – antypoślizgowe i wytrzymałe, stosownie do funkcji pomieszczenia, w którym są układane – z drugiej muszą być przyjemne dla oka i dobrze współgrać ze stylem całej aranżacji.

W przypadku posadzki przewaga płytek nad innymi rozwiązaniami wynika z ich wysokich parametrów technicznych. Ceramika i gres szkliwiony są trwałe, wytrzymałe, wodoodporne, plamoodporne, higieniczne i łatwe do czyszczenia zarówno w porównaniu do materiałów naturalnych (drewna, marmuru, kamienia), jak i w porównaniu do cementu, żywicy, terakoty i wielu innych, takich jak: laminat, wykładzina dywanowa czy PVC. Ponadto płytki podłogowe wymagają mniej codziennej troski i bieżącej konserwacji niż drewno i terakota.

Posadzkę z płytek można układać w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka i kuchnia, na zewnątrz, a nawet w strefach narażonych na duże obciążenia, takich jak podjazdy czy garaże. Posadzka z płytek ceramicznych lub gresowych jest odpowiednia nie tylko do łazienki i kuchni, ale do każdego pomieszczenia w domu: również do przedpokoju, salonu i sypialni.

Szeroki wybór płytek podłogowych Marazzi zapewnia pełną swobodę aranżacyjną. Niewyczerpanym źródłem inspiracji w zakresie posadzek wewnętrznych przeznaczonych do aranżacji domowych wnętrz są zarówno kolorowe płytki – od klasycznych czarnych, białych, szarych i beżowych, po wszystkie kolory tęczy, z ich niezliczonymi odcieniami – jak i płytki przypominające materiały naturalne lub materiały budowlanedrewnomarmurkamień, metal, cement, terakotę, surowe cegły, weneckie lastriko.

Poza wieloma kolorami, Marazzi proponuje szeroki wybór formatów płytek podłogowych: mozaiki, płytki małeśrednieduże i maksi – które można ze sobą łączyć, aby dodać dynamiki zbyt jednolitym wnętrzom lub aby wydzielić określone obszary, na przykład w strefie dziennej open space z kuchnią, jadalnię i salon.