Zrównoważony rozwój środowiska to także prawidłowe wykorzystywanie zasobów, począwszy od energii, która ma fundamentalne znaczenie w procesie produkcji ceramiki. Byliśmy pierwszą firmą działającą w branży ceramicznej, która w 1994 roku uzyskała certyfikat dla swojego systemu jakości zgodny z normą ISO 9001, a następnie certyfikat ISO 14001 dla systemu zarządzania środowiskowego. Ponadto, w 2022 roku, nasza firma jako jedna z pierwszych na świecie uzyskała certyfikat ISO 17889-1, pierwszą międzynarodową normę, w ramach której dokonuje się oceny płytek ceramicznych pod kątem kwestii zrównoważonego rozwoju, biorąc pod uwagę 38 kryteriów ilościowych i jakościowych w trzech obszarach zrównoważonego rozwoju: środowiskowym, społecznym i dot. zarządzania.
W ostatnich latach nasze obiekty zostały zmodernizowane z zastosowaniem najlepszych dostępnych technologii ukierunkowanych na efektywność energetyczną. Uzyskane w ten sposób ograniczenie zużycia energii doprowadziło do zmniejszenia bezpośredniej emisji o około 14.000 ton CO2 rocznie. Oszczędność energii została potwierdzona uzyskaniem we Włoszech białych certyfikatów, tj. świadectw efektywności energetycznej wydawanych za uzyskany efekt oszczędności energii, osiągniętej dzięki przeprowadzeniu konkretnych interwencji, takich jak — na przykład — instalacja pieców o niskim zużyciu energii.
Do interwencji tych dołączają należące do grupy elektrociepłownie, które — dzięki jednoczesnej produkcji energii elektrycznej i ciepła — powodują redukcję emisji CO2 o 15.000 ton rocznie, co — po dodaniu do tej redukcji emisji bezpośrednich — daje całkowitą oszczędność CO2 na poziomie aż 29.000 ton.