Project Portfolio

Miejski dywan w duchu abruzyjskiej tradycji

czas trwania czytania: 3 minuty

Nowy miejski dywan z gresu porcelanowego firmowany przez Marazzi - 1

SistemN zmienia wystrój centrum Lanciano w Abruzji dzięki nowej nawierzchni z sugestywnym geometrycznym wzorem

Projekt renowacji infrastruktury publicznej, który zapewnia mieszkańcom użyteczną przestrzeń miejską, z imponującą poziomą scenografią o sugestywnym wzorze geometrycznym: realizacja nowej nawierzchni z gresu porcelanowego na Corso Trento e Trieste jest efektem współpracy gminy Lanciano, pracowni RicciSpaini Architetti Associati oraz Wydziału Architektury i Projektowania rzymskiego Uniwersytetu Sapienza.

Wzór nawierzchni na głównej osi miasta, obecnie przeznaczonej wyłącznie dla ruchu pieszego, jest inspirowany

kilkoma motywami dekoracyjnymi zaczerpniętymi z tradycji Abruzji, stylizowanymi na ciągły, dwubarwny splot. Niczym śnieżnobiały filigran, ta ozdobna tkanina jest w stanie „zszyć” nierównej jakości fasady budynków przy ulicy, na nowo połączyć historyczną i nowoczesną tkankę miasta, nadać deptakowi silną tożsamość wizualną.

Duży geometryczny dywan, który rozciąga się na całej ulicy, łącząc się tam, gdzie to możliwe, z istniejącą nawierzchnią z płyt bazaltowych, został wykonany z technicznego gresu porcelanowego SistemN 20mm Marazzi w odcieniach Sabbia i Grafite, przycinanych ad hoc zgodnie z projektem. W tym projekcie outdoorowym na dużą skalę najlepiej wyraża się potencjał kolekcji: możliwość stworzenia produktu „szytego na miarę”, personalizacja i precyzja wykonania, wysokie parametry techniczne, gama kolorów, która pozwala tworzyć wyszukane połączenia.

Ten gres, idealny na posadzki i okładziny do przestrzeni prywatnych lub komercyjnych, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, w Lanciano staje się fizyczną podporą, o znacznej grubości, dla ruchu pieszego, ale także wizualnym i symbolicznym wsparciem dla zbiorowych obrzędów wspólnoty: od niedzielnych spacerów do procesji religijnych.

zapoznaj się z kolekcjami